Вітаю Вас ГістьСубота, 17.03.2018, 09:12

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Травень » 3 » "Принцип дії" - Штрих, який "закодував" планету
10:49
"Принцип дії" - Штрих, який "закодував" планету
Він з’явився лише 6 десятиліть тому, але зараз нашого життя без нього не уявити. 1952 року у США видали патент на штрих-код – графічне зображення у вигляді паралельних рисок різної ширини. Проте перший кодований товар – жувальну гумку Вріглі - було продано аж через 20 років, 20 червня 1974-го. Сьогодні щодоби фіксують 9 мільярдів зчитувань штрих-коду. Сканер у руках касира став звичною річчю: його ми бачимо щоразу, коли робимо покупки в магазині. Але мало хто знає, який  же принцип дії системи кодування товарів.

Павло Бакуменко – директор компанії «Гера»

Штриховое кодирование можно сравнить с оптической азбукой Морзе. Это графический объект, который из себя представляет контрастное изображение в виде темных промежутков и белых. И, по сути, варьируя длину черного штриха, мы можем анализировать, что это за символ.

Який же шлях проходить штрих-код, перш ніж з’явитися на товарі? А починається все тут – в Асоціації товарної нумерації. Ці люди творять нові коди і дають їм дорогу в життя.


Ростислав Лоцманенко – відповідальний за дослідження та розробки в Асоціації товарної нумерації

Підприємство звертається до асоціації ДЖСМ Україна: подає заявку, в якій описує основні ознаки товару. Наші експерти розглядають цю заявку на предмет відповідності правилам ідентифікації товарної позиції. Після того, як заявку схвалено, цьому товару надається унікальний ідентифікаційний номер. Цей номер буде єдиний на весь світ і ніколи ніде не повториться. Формально процес завершується тим, що підприємство отримує або паперове свідоцтво, або електронне.

На всю процедуру йде тиждень. Код одразу ж вносять до міжнародної системи. Тепер його можна використовувати будь-де на планеті. Він неповторний, як і відбитки пальців людини.

А далі починається, власне, процес виготовлення штрих-коду. І роблять це спеціальні комп’ютерні програми.

Павло Бакуменко – директор компанії «Гера»

У нас есть специальное программное обеспечение, с помощью которого можно генерировать штрих-коды различных символик. Заказчик заказывает, какие ему нужны штрих-коды на товаре определенной символики, каким должно быть наполнение в виде цифр.

Потім його друкують за допомогою принтерів, або на упаковці, або на окремій наклейці.

Те, що ми спостерігаємо в крамницях, завершує дію системи штрих-кодування. Спеціальні сканери, якими касири зчитують номер товару, під’єднані до комп’ютера. Вони можуть бути як дротові, так і переносні. Головне, щоб саме зображення було контрастним і в жодному разі не червоним.   

Павло Бакуменко – директор компанії «Гера»

Они должны сначала осветить штрих-код, чтобы по отраженному сигналу распознать его. И излучение в большинстве сканеров идет как раз в красном цвете. Соответственно, сканер отраженный сигнал получает неконтрастный: от белого получает красный и от красного – красный, поэтому нет распознавания.

Цифри, які ми бачимо під рисочками, просто дублюють графічну інформацію на випадок, якщо сканер її не зможе зчитати. Тоді код вводять вручну, що розтягує процес розшифрування у 8 разів. Сканеру на це потрібно лише 2 секунди.


У штрих-коді 13 цифр. Перші три вказують на країну, де зареєстроване підприємство. Наступні 4-7 цифр ідентифікують безпосередньо виробника товару, наступні п'ять - найменування виробу, його споживчі властивості, розміри, масу, колір. Остання цифра – контрольна, служить для перевірки, чи правильно сканер зчитав штрихи.
Нині популярності набирають двовимірні штрих-коди, коли інформація шифрується не тільки по вертикалі, а й по горизонталі. До них вноситься не лише назва товару чи його артикул, але й будь-які інші дані. А на черзі вже революційна новинка – радіочастотні штрих-коди, які можна зчитувати на відстані. Які переваги дає система штрих-кодування нам, покупцям?Насамперед  економить наш час, адже робить миттєвою обробку інформації. Що це означає, кожен відчув на собі, стоячи біля каси з повним візком товарів у супермаркеті. А ще штрих-кодування зменшує ймовірність помилок і зловживань персоналу, спрощує товарообіг.     


Переглядів: 1432 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК