Вітаю Вас ГістьПонеділок, 19.03.2018, 00:05

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Липень » 7 » Як манівці ламали міф про "слабкість" жінки
17:39
Як манівці ламали міф про "слабкість" жінки

Міф, що жінки слабка половина людства, зруйнували давно. Прекрасна стать має вищий больовий поріг, аніж чоловіки. Причина – естрогени, жіночі статеві гормони, які мають природну знеболювальну дію. Показово ще раз розвінчали цей міф тут, в Інституті фізіології. В рамках 6 Конгресу Українського товариства нейронаук учні Малої академії вимірювали свій больовий поріг. Хлопці біль від нагрівання скельця відчули вже на шостій секунді, дівчата – лише на 14-тій.
 

В’ячеслав Вятченко-Карпінський – молодший науковий співробітник Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Как правило боль мы ощущаем из-за раздражения соответствующих чувствительных нейронов. Но бывает такое, что нейроны сами, без внешнего какого то стимула начинают вдруг сами выдавать сигналы, которые мы тоже можем воспринимать как боль, хотя на самом деле – это ложные сигналы.

Цікава розповідь і можливість узяти участь у дослідах вразили дітей.
 

Сергій Жилюк – учень Малої академії наук України
Взагалі тут дуже цікаво все. Напевно рефлекси, тому що це пов’язано з моєю темою «Управління рухами. Рефлекторні рухи».

 

МАНівці вперше беруть участь у такому Конгресі. Для них тут організували Всеукраїнську школу-семінар. Лекції вчених із багатьох країн доповнили цікавими екскурсіями та дослідами. Юлія Гошовська - науковий співробітник Інституту показала молодим дослідникам …. живе серце.
На таких серцях учені досліджують систему кровообігу людини і будову основного двигуна її організму. На цьому серці імітують інфаркти, щоб знати – яким чином захищати пацієнтів від них.

 

Юлія Гошовська – науковий співробітник відділу фізіології кровообігу Ін-ту фізіології  ім. О.О. Богомольця НАН України
Ми шукаємо якісь точки, мішені в клітинах серця, які дозволяють нам скоригувати ці порушення, і адаптувати серце до поганих умов.

 

Іванна Омельяненко – учениця Малої академії наук України
Абсолютно нове для мене, це те, що я в наявності побачила живі органи: такі як серце і головний мозок.

 

Школярів вражає не лише живе серце. А й новина про наш мозок – виявляється, йому більше подобаються розмови чоловіків. Бо жіночі голоси – мелодійніші і звучать на вищій частоті. Тому мозок мусить додатково розшифровувати те, що каже слабка стать.
 

Олег Кришталь - директор Інституту фізіології імені О.О. Богомольця НАН України
У людства цілого, як у сукупностей свідомих особистостей, не має більш важливої задачі, ніж зрозуміти, що ж ця особистість є. Що ж є в кінцевому випадку наш мозок, який є носієм цієї особистості. Це саме головне.

 

Мета Конгресу – обмін досвідом. А  цьогорічний форум – це перше на такому рівні спілкування молодих і досвідчених учених. Адже прогрес науки без свіжого, оригінального погляду - неможливий.

Переглядів: 563 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК