Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 04:48

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Квітень » 9 » Як очистити дизель ультразвуком?
11:05
Як очистити дизель ультразвуком?

Дизель колись мав більш поетичну назву. Ще 1857-го року важку фракцію, яка утворювалася під час перегонки нафти, назвали Соляроль, тобто сонячна олива.
Спочатку дизель захопив залізничний та водний транспорт. А зараз увірвався і до світу легковиків. У Європі 75% усіх нових авто саме з дизельними двигунами.
Еволюціонують не тільки двигуни, а й пальне. Звичайний дизель поступово витісняється більш екологічним варіантом – біодизелем – який має в основі рослинні або тваринні жири. Але вегетаріанська їжа для двигуна так само важка, як і звичайна, з нафти.
Різноманітні присадки, які додають у дизель, захищають двигун від його жорсткого впливу. Але водночас і підвищують ціну пального. Учениця Малої академії наук Тетяна Косташ запропонувала революційну розробку. Біодизель можна очищувати без жодної хімії – ультразвуком.

 

 

 

 

Тетяна Косташ – учениця Малої академії наук України
Ультразвукові хвилі – частотою 400-500 кілогерц створюють ефект розділення речовини, таким чином у нас брудний біодизель осідає знизу установки, а чистий залишається зверху. Відкриваємо краник і зливаємо брудний біодизель, таким чином ми отримуємо чистий біодизель, який можна використовувати для машин.

 

 

З допомогою ультразвуку Тетяна ніби «просіює» біодизель крізь своєрідне маленьке ситце. Мильний осад, що утворюється при виробництві пального, більше не зашкодить двигунам. В основі фільтру - мікросхема з резисторами і транзисторами, котушки, конденсатори. Очищення літра біодизелю на такій установці триває всього 10 хвилин.
 

Тетяна Косташ – учениця Малої академії наук України
Ультразвукові хвилі є універсальним очищувачем. Тож підбираючи різну частоту хвиль можна очищувати будь-що. Для біодизелю є підходящою саме така частота. 400-500 кілогерц.

Анатолій Шведов – науковець Інституту ядерних досліджень
Все це тільки тоді набуває ефекту, коли відбувається резонанс, тобто співмірність довжини хвилі самої і самого об’єкту, з яким ця хвиля взаємодіє. Тобто при резонансі енергія коливань передається на енергію коливань самого об’єкта. Це ситечко фактично, але ситечко таке енергетичне. Як це просіює, і одне висипається, а інше залишається.

Розробка Тетяни зацікавила навіть учених із досвідом. Ультразвук нині використовують і в медицині, і в промисловості – приміром, очищують кремній для фотоелементів. Застосування ж його у виробництві пального може стати новим перспективним напрямком – така фільтрація дешевша і більш екологічна.
 

Анатолій Шведов – науковець Інституту ядерних досліджень
Це ефективний механізм, тому що він екологічно чистий. І коли ми його застосовуємо, ми позбавляємо себе різних хімічних процесів.

Ірина Хован – науковий керівник
По сайтам дивились  Німеччини, Швейцарії, над чим вони працюють, над останніми розробками. По оцінці наших джерел – дійсно такого не має.

 

Цей генератор у самому центрі столиці, на Майдані, пережив усю революцію – і мороз, і сніг, і штурми правоохоронців. Його тут берегли як зіницю ока, бо ж без нього – як без рук, жартує його власник Едуард.

Едуард – власник генератора
Це основа нашого життя, автономного існування тут на Майдані. В першу чергу це забезпечення приготування їжі, освітлення, ну і деяких інших технічних питань з нормального функціонування тих людей, які тут знаходяться, поруч.

 

Зловмисники часто атакували саме енергетичний сектор Майдану – приносили зіпсоване пальне - з домішками цукру,  що  враз виводило генератори з ладу. І якщо активістів від нападів рятували вже легендарні майданівські барикади, то генератори перед загрозою були беззахисні.

Едуард – власник генератора
Може десь на території деяких наметів були такі гуманітарні в лапках допомоги, які приносили паливо, і воно мало якісь домішки, які виводили з ладу обладнання, то потребувало ремонту. 04.08 Ми пильнуємо на місці як можемо, але у нас не має тут лабораторії за якість.

 

 

На Майдані, портативний фільтр для пального Тетяни Косташ точно став би у пригоді. Дівчина вже обіцяє його доопрацювати. Тож незабаром в Україні може з’явитися нова барикада для захисту від неякісного палива.

Переглядів: 780 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК