Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:20

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Травень » 30 » Як отримати патент - захистити свій винахід?
10:05
Як отримати патент - захистити свій винахід?
2001 року австралійський юрист Джон Кео отримав інноваційний патент на … звичайне колесо, яке було запатентоване за сотні років до нього. Просто Джон назвав його інакше – «круглий засіб для транспортування вантажів». Таким чином, юрист засвідчив недосконалість патентних законів Австралії. В Україні ж набагато важче одержати свідоцтво про винахід, навіть якщо він  того вартий. І вдвічі процедура ускладнюється, якщо автор деї – дитина.Оксен Лісовий, директор НЦ «Мала академія наук України»

Оскільки ці діти генерують нові рішення, нові технології, нові підходи, винаходи, то, безумовно, крім того, що їх потрібно навчити базової дисципліни, необхідно ще виробити навики з винахідництва. І так само необхідно навчити захищати свої авторські права.

Тим, як навчити дітей захищати авторські права, а також оформлювати відповідні документи, Мала академія наук займається вже два роки. За цей час видано майже 200 патентів та авторських свідоцтв. Школярка Наталія Погасій - власниця таких документів.
Дівчина створила математичний конструктор для уроків геометрії. За його допомогою можна вивчати різні  фігури у просторі.
Щойно юна дослідниця отримала  патент, як свою розробку  почала демонструвати сміливіше.  До речі, Наталка – єдина школярка, яка на дорослому конкурсі «Винахід року» здобула спеціальну відзнаку – «Надія винахідництва України». Дівчина сподівається, що ця нагорода разом з патентом допоможуть їй  реалізувати проект.

Наталія Погасій , учениця МАН, власниця патенту

Якусь зацікавлену людину знайти, яка б мені допомогла, може, грошима, або скласти бізнес-план – ось у такому дусі якби допомогла мені, щоб це можна було впровадити в майбутньому і, можливо, бізнес розпочати. Або щоб була  якась ініціатива уряду, щоб ці математичні конструктори запровадити у школах.

Заробляти на своїх ідеях планує і юна винахідниця Людмила Ревуцька. Вона створила кілька приладів для перетворення сонячної та вітрової енергії в електричну.
Людмила Ревуцька, власниця патенту

У майбутньому, скоріш за все, ці винаходи будуть потрібні для залучення  енергії. І в мене є авторські права на те, що це саме мій винахід. А це означає, що я можу якось отримувати дохід з цих пристроїв. Я розумію, якщо я маю патенти, то права захищені і ніхто не забере цю ідею, і не доведе, що цей винахід зробив хтось інший.

Ці дівчата, як і інші юні винахідники, вірять, що патент – гарантія їхніх авторських прав. Обидві прагнуть втілювати свої розробки в Україні. Дорослі ж колеги-науковці сподіваються, що саме такі молоді дослідники з часом змінять ставлення суспільства і влади до винахідництва і українські «мізки» працюватимуть на свою державу.


Переглядів: 1533 | Додав: Admin | Рейтинг: 4.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК