Вітаю Вас ГістьПонеділок, 19.03.2018, 00:06

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Вересень » 28 » Як підкрутити швидкість електронному підпису?
00:36
Як підкрутити швидкість електронному підпису?
Підпис – найважливіший реквізит документа. У давні часи люди підтверджували своє авторство або ж згоду простим відбитком пальця,  особистою печаткою; пізніше почали використовувати перо, потім авторучку. А зараз роблять це за допомогою комп’ютерної програми. Електронний цифровий підпис набирає популярності у світі. Учень Малої академії наук знайшов спосіб, як удосконалити його.
Олександр Гур’янов – випускник 38-го  ліцею міста Києва, студент Національного університету «КПІ». Дослідив один із методів створення цифрового підпису за допомогою еліптичних кривих Едвардса та розробив кілька варіантів пришвидшеного формування такого підпису.  
Свою роботу Олександр почав ще торік, коли зацікавився криптографією. Хутко розібравшись у шифруванні, Сашко кинув виклик і сфері електронних цифрових підписів.

Олександр Гур’янов – учень Малої академії наук України

Цифровий підпис – це одна з галузей асиметричної криптографії,  коли для кожного абонента генерується закритий та відкриті ключі. Якщо внесено зміни в повідомлення, то буде інше значення хеш-функції, відповідно буде й інше значення, обчислене за допомогою відкритого ключа. Тобто вони не збігатимуться із тим, що я надіслав у вигляді цифрового підпису. Якщо вони не збігаються, значить, були внесені зміни у повідомлення, або писав його не я.

Головна перевага цифрового підпису - його майже неможливо підробити. Саме тому він широко застосовується в таких сферах, як:

здача звітності в електронному вигляді,
електронні державні закупівлі,
системи «Клієнт-банк» та «Інтернет-банк»,
електронний документообіг у державних органах влади.


Для створення  цифрового підпису застосовують кілька методів, каже юний науковець. Перший електронний підпис Р ЕС ЕЙ розробили 1977 року американські вчені. Він був примітивний і зовсім беззахисний. За 7 років його, нарешті, модифікували та вдосконалили. Революція в історії електронного підпису відбулася 2007 року, коли для його формування почали використовувати еліптичній криві Едвардса. Саме їх і досліджував хлопець.


Олександр Гур’янов – учень Малої академії наук України

Для формування цифрового підпису нам потрібно ввести операцію додавання і множення. Вона може вводитися, наприклад. з натуральними числами, цілими числами. А може вводитися з точками кривої. І виявилося, що з точками кривої ця операція є більш ефективною. По-перше, швидкодія її більша, і по-друге, для криптографії, для цифрового підпису важливо,щоб важко було його зламати, розшифрувати.

Головне відкриття Олександра – пришвидшене формування електронного підпису за допомогою знайдених ним кривих. Виграш у часі - майже в півтора раза, якщо порівняти з нинішніми методами.


Олександр Гур’янов – учень Малої академії наук України

Я знайшов три криві над розширеннями простого поля 5, і дві над розширеннями простого поля 7. Якщо продовжити дослідження і виконати декілька кроків, то можна буде сформувати систему цифрового підпису на кривих Едвардса. І, як я вже казав, вони мають переваги над традиційними кривими.

Зараз хлопець продовжує свою роботу. Каже, цифровий електронний підпис – це теперішнє і майбутнє ідентифікації. Він значно простіший та надійніший за підпис рукою. Тож потрібно ще попрацювати над швидкістю його формування та стійкістю до зламування.


Переглядів: 1267 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК