Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:37

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Травень » 3 » Як подружити автономний генератор з мережею?
10:39
Як подружити автономний генератор з мережею?
2008 року у штаб-квартирі компанії Google поставили чотири гігантські металеві коробки з невідомим вмістом вартістю 800 тисяч доларів кожна. Це була міні-електростанція нового покоління, з тих, що працюють на природному або біологічному газі, проте в роботі їх доти ще ніхто не перевіряв. Керівництво Google погодилося на ризикований експеримент – першими встановити генератори. Результати вразили: за півтора року станція виробила 3,8 мільйона кіловат-годин електрики, кожен з яких коштував 8 центів, а не 15, як у  державній мережі.  

Перший електрогенератор 1832 року сконструювали в Парижі брати Піксін. Але для того, щоб у двох його котушках виник струм, доводилося вручну обертали важкий постійний магніт. 1843-го з’явився генератор Штерера, який мав уже три рухомі магніти і шість котушок. І лише 1863-го англієць Генрі Уальд зробив генератор з електричними магнітами замість постійних.  

Поки що генератори лишаються резервним джерелом енергії і тісно «співпрацюють» з електромережею. Однак є нюанс: спільна їхня робота має бути злагодженою. А для цього потрібні спеціальні прилади - синхронізатори.


Олексій Щелконогов, учень Малої академії наук України

Синхронизатор нужен для того, чтобы определять момент синхронизации генератора и сети. Генератор включается, у него произвольная частота, произвольный сдвиг фаз, напряжение, и нужно выровнять генератор до такого момента, чтобы совпало напряжение, и частота, и сдвиг фаз - и только в этот момент можно проводить синхронизацию.

Учень Малої академії наук Олексій Щелконогов уже рік розробляє мікросхеми синхронізаторів для міні-електростанцій. Він каже: такі прилади випускають переважно для великих установок, а для побутових їх майже немає, хоча вони дуже потрібні.


Синхронізатор, розроблений молодим винахідником, складається з мікроконтролера, автоматичних регуляторів напруги і частоти, індикатора виведення інформації. Мікроконтролер постійно вимірює параметри електромережі, проводить розрахунки і визначає момент синхронізації.  

Параметри на синхронізаторі виставляються ще при монтажі. Коли зникає електрика в мережі і настає черга генератора, всі необхідні налаштування для нього вже готові.

Олексій Щелконогов, учень Малої академії наук України

Вы купили домой генератор. Нужно его включить, а вы не знаете, как это сделать. Специалиста рядом нет. И этот синхронизатор может автоматически, без участия человека синхронизировать генератор и сеть.

Коштувати такий прилад буде не більше ніж 200 гривень. Порівняно з ціною генератора, яка стартує від 700 гривень, витрати не принципові. Особливо потрібен синхронізатор людям, які щодня на роботі, а отже, не мають можливості контролювати правильне ввімкнення генератора, якщо енергосистема раптом дасть збій.  Оскільки мережі в нас працюють не дуже стабільно, міні-електростанції  мають чималий попит.


Андрій Циганков, спеціаліст із автономного енергопостачання

У нас напряжение, как  зимой, так и весной (зимой из-за снегопадов, весной из-за потопов) пропадает, как в частных секторах, так и в жилых домах.   Для дома люди берут маленькие инверторные генераторы, тихие, бесшумные, чтобы не мешать окружающим. Популярными являются бензиновые из-за их дешевизны. Это самый дешевый сегмент сравнительно с дизельными, газовыми генераторами.

Спеціаліст з автономного енергопостачання Андрій Циганков каже: сьогодні генератори купують найчастіше для приватних будинків.  


Андрій Циганков, спеціаліст із автономного енергопостачання

Средняя стоимость, например, одного киловатта для бензинового генератора будет составлять около пяти гривен; для дизельного - около трех гривен; для газового, если это магистральный газ, то 50-60 копеек, а если сжиженный газ от баллона, то это будет так же, как и для дизельного - три гривны.

Втім у побуті без генератора ще якось можна обійтися і прожити деякий час без струму. Але що робити в тих випадках, коли електрика  життєво необхідна. Приміром, у лікарні.
Валентин Орган стежить за роботою медичної техніки в одному з київських пологових будинків. Тут вона має працювати завжди, незалежно від того, є електрика в мережі чи ні. Адже пацієнти – новонароджені, життя яких іноді підтримують лише апарати. Якщо вони вимкнуться – немовлята не виживуть. Саме тому ця лікарня забезпечена усією необхідною автоматикою. Тут і генератори, і спеціальне обладнання для автоматичного перемикання – принцип його роботи схожий на той, що в розробці учня Малої академії наук.


Валентин Орган,  провідний інженер технічної служби Київського пренатального центру

Установка очень мощная – она может дать питание на четыре таких  роддома. У нас роддом берет в час 60 киловатт, а она дает 240.     Электроника стоит в щитовых. Подается сигнал на электронику в одну щитовую, во вторую - и сбоев не бывает.

Система вмикається через дві секунди після того, як у мережі зник струм, тобто техніка працювати не перестає. Одного підживлення генераторові вистачає майже на десять годин роботи. Але тут, у Києві до його «послуг»  звертаються 3-4 рази на рік.
У регіонах же перебої з електрикою - не рідкість, а ось альтернатива є не завжди. На жаль, відключення струму не лише завдають збитків: через них іноді втрачаються людські життя. Виходом могло б стати автономне електропостачання. Здешевити і зробити його доступнішим допоможе розробка молодого науковця Олексія Щелконогова. Його винахід - ще один крок до незалежності людини від центральних систем енергозабезпечення. 

Переглядів: 2003 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК