Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 05:06

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Жовтень » 21 » Як розпекти відходи до зоряних температур
10:11
Як розпекти відходи до зоряних температур
Принаймні двічі на тиждень сім’я викидає сміття. Проект Інтелект.UA підрахував, що одна людина залишає після себе щороку до 300-т кілограмів побутових відходів. А за все життя – в середньому це близько 70 років – 21 тонну. Та більшість все одно не замислюється, куди діваються гори непотребу. А відходи зрештою – це не лише бруд для довкілля, а й непогана сировина для споживчих та промислових товарів. Юні дослідники пропонують метод оптимальної утилізації сміття, який дасть чималий обсяг синтетичного газу для обігріву приміщень.

Катерина Шумада, студентка 1 курсу факультету інформаційно-обчислювальної техніки НТУУ «КПІ», учениця Малої академії наук. Пропонує запровадити в Україні утилізацію муніципальних відходів шляхом плазмової газифікації. Купи сміття та переповнені баки - у столиці звичне явище. Але не краща картина і в регіонах, де стихійні сміттєзвалища – на  кожному кроці – каже молода дослідниця Катерина Шумада - і пригадує сміттєвий скандал на рідній Тернопільщині.Катерина Шумада, учениця Малої академії наук

 В нас бастували жителі Малашівець, які не хотіли, щоб сміттєзвалище було біля них. В нас заборонили стихійне сміттєзвалище біля цього села – перенесли в інше село. Але жителі цього села також не захотіли, щоб біля них були якісь сміття, тобто треба шукати місце, де б можна було побудувати завод.
Дівчина наголошує: переносити звалища з місця на місце – не вихід. А витрачати кошти на спалювальні заводи, які отруюють нас шкідливими викидами, – безглуздо. Плазмова газифікація – ось ефективний та екологічний метод боротьби з відходами. Плазмова газифікація – безпечна для довкілля технологія утилізації відходів шляхом їх перетворення в комерційні побічні продукти, такі як паливо та сировина для будівельних матеріалів. За рахунок електричних розрядів у газовій установці виникає плазма температурою від 14 до 20 тисяч градусів за Цельсієм. Під її впливом відходи нагріваються до 2 тисяч градусів і розкладаються на прості молекули.


Катерина Шумада, учениця Малої академії наук
 Муніципальні відходи потрапляють в бак плазмового газифікатора, знизу подається плазма. Напевно знають більш-менш всі, що плазма – це четвертий стан речовини. Вона електричним способом виробляється, електричні заряди поступають і зразу ж подається в бак газифікатора, тобто вона не встигає розплавити сам корпус газифікатора. Під впливом цього сміття розкладається на прості молекули, такі як водень, окис вуглецю. Все це піднімається догори і виводиться, утворюючи синтетичний газ.

Молода дослідниця стверджує: утворений газ, за складом майже такий самий, як природний. Тож його можна використовувати для обігріву приміщень. А заводові такого газу вистачить і для себе, і на продаж людям. Але для підприємства, яке проводитиме плазмову газифікацію, потрібні чималі інвестиції.

Катерина Шумада, учениця Малої академії наук
 По моїх підрахунках – навіть якщо встановити в Тернопільській області, в селищах – його можна встановити, оскільки цей завод не потребує великого місця, то він через років 5 максимум – він окупається повністю.


Дівчина дізналася, такі підприємства вже є за кордоном. Приміром, у Японії з 2002 року працюють два заводи, які за добу переробляють близько 300-т  тонн сміття і продукують 12 МВт електроенергії. Майже вдвічі потужніше підприємство зводять у Канаді. Порахували, що за добу від 400 тонн відходів електрику отримають аж 19 000 приватних будинків.  Шлаки, ж що залишаються, японці відають на виробництво будматеріалів. Рівень діоксинів під час плазмової газифікації у 100 разів нижчий, ніж під час спалювання. Ми ж і досі нехтуємо сміттям, розширюємо полігони і дихаємо шкідливими викидами.

Переглядів: 1848 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК