Вітаю Вас ГістьВівторок, 24.04.2018, 11:50

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Травень » 11 » Як садити картоплю без втрат
09:26
Як садити картоплю без втрат
Сьогодні її називають другим хлібом і жоден обідній стіл без неї не обходиться. А раніше - казали «чортове яблуко» і вважали отруйною. Так і було, доки їли її листя, стебла й квітки. А як спробували підземні плоди, зрозуміли: смачно і поживно. Ця загадкова рослина – картопля. У нас її вирощують з 18-го століття. І хоча минуло триста років, але процес садіння бульби майже не змінився. Щоб його вдосконалити, доклав зусиль молодий науковець із Волині Борис Ясковець. Учень Малої академії наук та 11 класу Волинського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою розробив механізм картоплевисаджувального апарата з голками.

Борис Ясковець, учень Малої академії наук України

 Коли я садив в селі картоплю, мій дід садив її картоплесаджальним апаратом – в принципі такого типу, який ми модифікуємо, оскільки він самий поширений. І була замічена проблема, що ця картопля випадає. Ми схотіли усунути цей недолік шляхом додаткового закріплення картоплини в ложечці. Оскільки це найбільш надійно і найлегше в принципі.

Борис вивчив і взяв за основу механізми, які вже добре себе зарекомендували. Але вони  часто «гублять» картоплю, розтягуючи
і ускладнюючи процес садіння. Тож потрібно було якось зафіксувати насіннєву бульбу. Проблему хлопець розв’язав просто і ефективно – використав  голки.
Приєднана до ланцюга ложечка рухається вертикально вгору, захопивши картоплину, та відпускає її на зворотному шляху. До ложечки прикріплено козирок, систему відведення і голкИ, тому овоч надійно фіксується під час руху та вчасно відділяється. Конструкція  може бути сполучена з  малогабаритним трактором.


Борис Ясковець, учень Малої академії наук України

 Якщо в звичайних апаратах картопля в цей момент випадала, в нашому ж додаткова сила тертя. Коли вона садиться на голочки, сила тертя голочок не дасть їй випасти – вона буде просто їх утримувати

Завдяки такому механізму, каже Борис, насіння майже не буде втрачатися, а отже – підвищиться врожайність. Та й процес
садіння прискориться. Винахідник переконаний: його розробка допоможе і в фермерському господарстві, і в домашньому.

Борис Ясковець, учень Малої академії наук України

 Враховуючи, що в Україні 95 відсотків картоплі збирається в приватному секторі, з яких до 5 відсотків чи навіть до трьох – це великі підприємства. То ми бачимо ,що  аудиторія, яка буде користуватися даною машиною є досить велика.

Додаткове оснащення картоплесаджалки, яке пропонує юний науковець, потягне максимум на двісті гривень. Але це дрібниці
порівняно з економією часу, сил та посівного матеріалу. Сам Борис уже випробував свою техніку – і результат його порадував. Хлопець сподівається,  що й інші городники її теж гідно оцінять.
Переглядів: 2944 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК