Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 05:01

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Лютий » 2 » Як визначити талант у дітей?
17:12
Як визначити талант у дітей?
Щоб таланти дітей не були для батьків "снігом на голову",  у Києві відкрили спеціальний центр. У ньому виявлятимуть маленьких геніїв і допомагатимуть їх виховувати. Один з пеших тут вундеркіндів - десятирічний Петро. Він ходить до недільної школи вивчати Слово Боже. Свої емоції хлопчик висловив у картині, яку назвав Євангеліє. Тут, у київському центрі діагностики обдарованості, зазначають: найімовірніше, майбутня професія Петра буде пов’язана із допомогою людям. Сам хлопчик каже, що мріє стати адвокатом.


Петро, учень четвертого класу

 Хочу захищати людей. Щоб цей світ був справедливий, правильний. Знати право хочу

Таких дітей з іскрою Божою, як Петро, в Україні 5 відсотків, підрахували психологи. Але навчальна програма, за якою працюють наші школи, поки що не передбачає якогось особливого підходу до них. Саме тому Інститут обдарованої дитини і започаткував такі центри, де не лише виявляють таланти, але й розробляють рекомендації, як їх розвивати.
Володимир Камишин, директор Інституту обдарованої дитини

 Перш за все цей Центр працює зі школами Оболонського району, з дитячими садками Оболонського району, з їх керівниками, психологами, методистами цих навчальних закладів. Надає їм методики, надає їм відповідні програми, консультує, як зі всім цим працювати – вже ця робота безпосередньо відбувається в школах

Ще 1978 року Китай проголосив національну програму роботи з обдарованими дітьми. Тут існує система відбору здібних школярів.  Спеціально готують і педагогів. Особливо обдарованих учнів збирають окремо у спеціалізованих школах. Китайці підрахували, що мають 3 відсотки вундеркіндів, а це майже 7 мільйонів. Така система навчання може дати в майбутньому економічний ефект для країни. Уже сьогодні Піднебесна на першому місці у світі зі створення інновацій у різних сферах.

І не лише вчителям у школі, але й удома - батькам не слід забувати, що їхні син чи донька - особливі. У обдарованих дітей часто бувають проблеми з вираженням емоцій. Саме тому більшість із них – відлюдники, кажуть психологи. А деякі можуть проявляти неадекватну реакцію на життєві ситуації – сміятися, коли горе, або плакати на святі.

Наталя Бєльська, заступник начальника відділу обдарованості Інституту обдарованої дитини

Такие вот нарушения эмоциональной сферы чрезвычайно характерны для творчески одареного человека. И опять же почему нужна своевременная помощь психолога? Вот эти все вещи подкорректировать и тога вот эта возросшая способность эмоционально себя выражать обязательно продуктивно скажется потом на способности этого человека профессиональной

Якщо душевні проблеми юних талантів психологи досліджують давно, то фізичний стан почали вивчати недавно. За ініціативою Інституту обдарованої дитини стартував унікальний експеримент. Його мета – виявити, якою мірою здоров’я учня залежить від розумового навантаження.


Олександр Буров, заступник директора з наукової роботи Інституту обдарованої дитини

 Спробуємо виявити, яким чином навчальне навантаження і зовнішні фактори впливають на ефективність навчання, на появу втоми у дітей і скажімо так на початок відхилення здоров»я від норми. Тому що медицина реєструє те, що вже відбулося, тобто вихід за межі норми. Наша задача – виявити і запобігти такому відходу

Навіть школярі молодших класів  крім запланованих уроків відвідують  різні гуртки. Науковці кажуть - у всьому має бути золота середина.

За спеціальними санітарними нормами, які затверджені профільним міністерством, у першому класі домашніх завдань не задають. У другому школярі мають працювати вдома до 45 хвилин. У третьому – до години 10-ти хвилин, у четвертому  – не більш як півтори години, у п’ятому –шостому  – дві з половиною, у сьомому - дев’ятому – до трьох годин на день. А старшокласники – до чотирьох.
Нині більшість школярів навантажені понад норму. Психологи радять не віддавати дитину до різних гуртків. А визначити, до чого в неї є хист. Найраніше проявляється талант до музики, потім - до малювання. Пізніше - до точних наук. Цікавий для учня предмет ніколи не буде для нього тягарем.                                                                                                                
Переглядів: 1541 | Додав: Admin | Рейтинг: 1.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК