Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 04:00

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Квітень » 13 » Як зупинити те, що зупинити неможливо?
15:37
Як зупинити те, що зупинити неможливо?
В Америці придумали незвичайну і ризиковану розвагу – полювання на торнадо. Щоліта мандрівники на машинах виїжджають в епіцентр смерчу, переслідують його і фотографують. Часто така гра закінчується трагічно. Жарти зі стихією - небезпечні. Тож учені всьогО світу намагаються вчасно виявити загрозу і запобігти їй. Які прогнози для України – знають спеціалісти.
Якщо 6-ть століть тому Європа майже не знала потужних ураганів, то тепер  на Землі їх фіксують до вісімдесяти щороку. А буде іще більше... Вчені пояснюють - причина  у глобальному  потеплінні. За останні півстоліття середня температура на планеті підвищилася на 2 градуси. А відтак, буревії стануть сильнішими й частішими. І в Україні також. Ольга Пахолюк – начальник відділу кліматології геофізичної обсерваторії МНС України

Скорость движения воздушной массы прежде всего зависит от разности температур в тех воздушных массах, которые сталкиваются. Поскольку, температуры сейчас растут гораздо интенсивнее, то интенсивнее становятся и всякие чрезвычайные опасные явления метеорологические. И учащается их повторяемость.

Ураган - вихор зі зниженим атмосферним тиском у центрі, який виникає через різницю в температурах між повітряною масою та конденсованою водяною парою. Для його зародження поверхня води має прогрітися щонайменше на 27 градусів. Швидкість вітру може сягати 300-т кілометрів за годину, а діаметр вихору – 800 кілометрів.

Якщо урагани формуються над поверхнею води, то смерчі – на суходолі. Саме вони – найбільш небезпечні для нашої країни, кажуть метеорологи. 

Наталя Швей - начальник відділу метеорології геофізичної обсерваторії МНС  України

Смерчі виникають переважно на території України на потужних холодних фронтах, або перед фронтами безпосередньо. І за умови, коли є дуже великий градієнт температур. 02.45 На цьому фронті утворюються дуже потужні купчасто-дощові хмари, і там дуже велика зростає нестійкість атмосфери, і підвищена вологість. Оці всі фактори – великий градієнт температур між теплим і холодним повітрям, велика нестійкість атмосфери і велика вологість сприяє виникненню смерчів.

За останні чверть століття на території України зафіксовано 28 великих смерчів. Найпотужніший 1987 року пройшовся  по Волині. Науковці  з’ясували: його енергія дорівнювала потужності атомної бомби на 20 кілотонн тротилу. В середньому вихор  лютує  годину – на площі від 5-ти до10-ти кілометрів. Метеорологи кажуть, ще через 30-ть  років в Україні помірний клімат зміниться на вологий середземноморський,  тоді південь  заливатимуть дощі, а схід опиниться під владою вітрів.


Наталя Швей - начальник відділу метеорології геофізичної обсерваторії МНС  України

Кількість стихійних метеорологічних явищ збільшується. І це пов’язується саме з глобальним потеплінням. Швидкість вітру середня на території України зменшується за останні роки, але це середня швидкість вітру. А кількість випадків саме з стихійними явищами, такими як сильний вітер, шквал, то ця кількість збільшується.

Протиставити щось смерчам людина поки не може. Навіть спрогнозувати, де й коли вони виникнуть, і яку силу матимуть – складно.


Наталя Швей - начальник відділу метеорології геофізичної обсерваторії МНС  України

На сьогодні, найбільше, що ми можемо протиставити тропічним ураганам – це вчасно передбачити, куди він буде рухатися і евакуювати населення звідти. Це саме стосується і смерчів – тікати звідти, бо протиставити їм нічим.

Як зупинити урагани, думав і Білл Гейтс. Засновник Майкрософту і  найбагатша людина планети пропонує в Мексиканській затоці за допомогою спеціальних установок перекачувати воду з глибини на поверхню. Щоб зменшити поверхневу температуру, а отже й потужність ураганів. А науковець Аркадій Леонов з американського Університету Акрона пропонує придушувати буревій за допомогою надзвукових ударних хвиль, які руйнуватимуть його структуру. Але далі пропозицій справи поки не пішли.
Переглядів: 1498 | Додав: Admin | Рейтинг: 2.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК