Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 04:49

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Вересень » 22 » Яка півкуля переможе:асиметрія у мозку людини триває не менше 15 років
15:04
Яка півкуля переможе:асиметрія у мозку людини триває не менше 15 років
Хтось у захопленні від написання алгоритмів, а комусь подобається ремонтувати техніку чи  малювати картини. У кожного  з нас до чогось є хист. Але як виявити те, що  саме Вам до душі? Особливо це складно визначити  у підлітків. Усе зумовлене розвитком мозку. А у старших школярів  – він дуже не стабільний. Тож вони схильні кардинально міняти уподОбання.  Таких висновків дійшов молодий  науковець Антон Даник під час складного психологічного дослідження.
Антон Даник – студент першого курсу радіофізичного факультету Національного  університету імені Тараса Шевченка, учень Малої академії наук. Вивчав роботу півкуль головного мозку підлітків. Виявив, що схильність до гуманітарних або  точних наук у них може кардинально змінюватися.  


Мозок людини - найскладніше утворення у Всесвіті. Він містить майже трильйон клітин і керує діяльністю всього організму. І хоча доведено, що в семирічної дитини мозок на 95 відсотків уже сформований,  однак його дозрівання триває навіть у дорослих.

Особливо інтенсивний період великої перебудови мозку у підлітків. Звідси -  імпульсивність й схильність  впадати в крайнощі, зокрема і у навчанні, – з  математики в літературу або  навпаки  –  каже за результатами свого  дослідження  Антон Даник. Найбільше ж його цікавило, в якому віці остаточно встановлюється асиметрія півкуль головного  мозку.  
Асиметрія півкуль мозку - розподіл психічних функцій між лівою і правою півкулями. Ліва -  відповідає за логічне мислення, права – за конкретно образне та за творчість. Від того, яка з них переважає,  залежить схильність  людини  до  точних або гуманітарних наук.
Мозок  підлітків почали вивчати зовсім недавно – в кінці дев`яностих - американці.  Саме після цього дослідження   у США почали сумніватися чи давати права на водіння авто  16-тирічним дітям, а 18-ти річним – на участь у виборах. Адже головний мозок у цьому віці ще не повністю розвинений.  В Україні ж роботу в цьому напрямку проведено вперше. Для свого експерименту Антон Даник запросив 20 юнаків і 20 дівчат. Вони мали пройти 5 тестів спеціальної комп’ютерної програми. Головним було  -  зафіксувати час реакції  кожної з півкуль мозку  і визначити, яка з них переважає.


Олеся Костєєва – учениця фізико-математичного ліцею

Особенно психи начинали бить, когда начинаешь проходить, много много прошел, и тут ошибка какая то нечаянная на автомате нажал, и так обидно, и заново начинаешь проходить.

Завдання були не складні – розповідає  одна з піддослідних – Олеся Костєєва. Але пригадує, навіть сама дивувалася, як виконувала тести. Програма вимагала відповіді на три подразники – колір,  слова та  їх розміщення. Підлітки  реагували на зелений та червоний кольори правою і лівою рукою, що свідчить про роботу певної півкулі мозку.  Реакція у кожного була різною.


Олеся Костєєва – учениця фізико-математичного ліцею
Я сейчас проходила тест на внимательность, нужно было сообразить какой цвет – если совпадает цвет слова с самим цветом этого слова нужно было нажать определенную клавишу, если не совпадает – то другую.

Тестування та всі підрахунки тривали  пів року. Але результат зацікавив  навіть досвідчених науковців – у підлітків мозок не стабільний навіть у 15 років.  

Антон Даник –  учень Малої академії наук України
Зараз багато дискутують з цього приводу, деякі вважають, що функціональна асиметрія мозку продовжує установлюватись у цей віковий період, а деякі вважають, що вона вже встановилась. Я своїм дослідженням підтвердив першу думку, тобто функціональна асиметрія ще продовжує установлюватись у дітей віком 14-15 років.

Це дослідження може стати поштовхом до  революції в системі освіти, кажуть науковці.
Часто школяр зубрить те, що нав’язують йому батьки ще з  перших класів.  І губить свій талант. А це  може призвести до стратегічної помилки у виборі майбутньої професії.


Олександр Буров – заступник директора Інституту обдарованої дитини

За моїми спостереженнями протягом останнього року в школі – 11 класу відбувається навіть суттєві, принципові зміни, коли + змінюються взагалі пріоритети – від гуманітарних наук, до точних наук, і навпаки.

Антон сподівається:  його робота таки допоможе освітянам.  А вже зараз він готовий проводити нові дослідження  - вивчати аспекти ліворукості – праворукості. А ще хоче розробити спеціальні імплантати. Які вживлюватимуться в мозок і підсилюватимуть властивості людської пам’яті.

Переглядів: 3825 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК