Вітаю Вас ГістьВівторок, 24.04.2018, 11:50

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Вересень » 28 » Юні науковці готують карту поки ще "живих" водойм
09:42
Юні науковці готують карту поки ще "живих" водойм
Ще двадцять років тому на цьому озері в Києві було повно відпочивальників та рибалок. А ще частими гостями були лебеді, на честь яких його і назвали – Лебедине. Сьогодні тут лише поодинокі качки та купи сміття. Школярі Єгор Семенюк та БоБе Хванг живуть неподалік  і дуже занепокоєні станом водойми.

Єгор Семенюк, учасник конкурсу МАН
Озеро дуже забруднене через втручання людини. І купатися в ньому, на жаль, не можна. Озеро забруднене не просто сміттям, а сміттям, яке важко розкладається.

Тільки-но школярі дізналися, що Мала академія наук проводить конкурс «Екологія. Вода в нашому житті», вирішили неодмінно  дослідити, що ж відбувається в Лебединому. Протягом місяця  робили забори  води в різних ділянках водоймища: там, де виходять каналізаційні стоки та в місці витоку озера. Цей етап роботи виконував переважно Єгор.

БоБе Хванг, учасниця конкурсу МАН
Навчилися досліджувати конкретну місцевість, вдивлятися у флору, фауну Пробували, намагалися роздивитися щось через мікроскоп

Далі віднесли  воду до кабінету хімії, де провели лабораторний аналіз. Результати, як і підозрювали, невтішні.


Єгор Семенюк, учасник конкурсу МАН

Аналіз показав нам, що набагато більша кількість ніж допустима норма карбонатів, фосфатів. Хлоридів більш-менш нормальна кількість Сміття, як побутове, так і будівельне, сюди скидали, по-друге, різні каналізаційні відходи, нафтові плями.

Єгор і БоБе кажуть, що вони шоковані. Чому людство так занедбує природу, а не доглядає її?  Тим паче у столиці, де  місць відпочинку не так уже й багато.  Молоді дослідники хочуть озвучити дані лабораторних аналізів на спеціальній  екологічній конференції, щоб привернути увагу громадськості. Крім того, стан Лебединого позначать на спеціальній екологічній карті України. За задумом Малої академії, школярі виконають наукові дослідження і зберуть дані про всі наші водоймища. За таку громіздку роботу не бралися навіть дорослі екологи.Людмила Гайдай, начальник відділу масових заходів Малої академії наук України

Ми будемо готувати збірник тез цих виступів, тобто діти вже будуть як дорослі на дорослих конференціях. Будуть порушувати це питання – стан малих річок і забруднення взагалі, щоб винести ще далі і отримати фінансування на програму, що стосується зникнення малих річок.

Щоб не пропустити жодного озера, школярі працюватимуть у всіх регіонах. Вивчать екологію водойм у своїй місцевості, наявність у ній питної води – тільки після цього можна буде сформувати цілісну екологічну картину України.

Людмила Гайдай, начальник відділу масових заходів Малої академії наук України
Дитина писала саме конкретно про свій населений пункт. І дуже багато робіт саме з таких  селищ, невеличких містечок, тобто звідти, де, зрозуміло, є річки, озера і де є проблема.

Раніше  науковою діяльністю переважно займалися старшокласники. Учнів 6 -8 класів МАН уперше залучила. Вчителі переконані: середню школу обов’язково потрібно заохочувати до досліджень, особливо, з таких актуальних і болючих питань.

Олена Грищенко, вчителька біології
Коли вони виходять у польові умови, то бачать цей же організм – ось він квакає, ось він полетів, ось він поплив, ось це мушля, яку вони знайшли – цікаво. Тому що коли один раз почув – то одне, а ось коли  побачив – то зовсім інше. Тож, звичайно, в них вогник загорається в очах.

Конкурс проходить у два етапи. Під час першого школярі  надіслали роботи, які розглянула експертна комісія і відібрала 487 найбільш актуальних. Їх автори приїдуть у жовтні до Києва на конференцію. Організатори кажуть, завдяки такій праці люди  знатимуть  реальну  екологічну картину України. І додають: є ще один, не менш важливий аспект - у процесі дослідження діти на власні очі побачили жахливе становище водойм. І всерйоз замислились: а що вони можуть зробити, щоб це змінилось.

Переглядів: 1458 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК