Вітаю Вас ГістьСубота, 24.03.2018, 18:54

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Червень » 2 » Юні науковці створили у Києві "Алею клонів"
13:20
Юні науковці створили у Києві "Алею клонів"

Цьому саджанцю горобини всього три роки, але якщо він тут прийметься, то житиме до трьохсот. Це дерево – не лише довгожитель, а й сакральний символ. Наші предки клали під його кроною тяжко хворих, адже вірили, що дух цієї рослини віджене всі хвороби. Сьогоднішні молоді науковці надають горобині іншої символіки – процвітання науки.
 

Наталія Гордієнко, учениця Малої академії наук України
 Горобина є знаком мудрості, тож сьогодні ми символізуємо мудрість свою.

 

 

Ці саджанці не звичайні: їх клонували учні Малої академії наук від дорослої горобини під час занять у літній школі природозбереження та біотехнології рослин. Побачити результат проведеного власними руками експерименту і висадити дерево прийшла і студентка Олександра Лобачова. І хоча знайти свою горобину дівчина не змогла, але процедуру клонування трирічної давності пригадала.
 

Олександра Лобачова, учениця Малої академії України
 Мы отщепляли маленькую частичку от дерева, это был черенок с листиком. Далее мы его дезинфицировали и сажали в питательную среду, в которой потом уже наш черенок дозревал.

 

У лабораторії, розташованій в уманському парку «Софіївка», клони спочатку росли у пробірці, а потім на вулиці на спеціальній ділянці. Разом із рослинами зростало й Олександрине захоплення наукою.
 

Олександра Лобачова, учениця Малої академії України
 Это был для меня вектор, это было для меня направление, которое я получила, это было вдохновение для меня заниматься наукой. Я поступила на биотехнолога и именно такие методы – клонирование и так далее буду далее в своей жизни этим заниматься.

 

А ось Анастасія Нікітіна – ще школярка, але теж устигла провести експеримент із клонування і вже планує використовувати цей метод у своїх наукових дослідженнях.
 

Анастасія Нікітіна, учениця Малої академії наук України
 Я свою роботу – вона була пов'язана із трояндами – я планую це клонування застосувати до розмножування троянд. Це дозволяє рослинку – вона може бути в одному екземплярі – вона може дати 50 таких же рослин, тобто звичайно, перспектива є.

 

 

На допомогу дівчатам прийшли менш досвідчені хлопці-МАНівці: хоча вони ще клонуванням не займалися, але гуртом висадили 22 саджанці горобини. А крім того, ще й зрозуміли: наука може давати реальні плоди. Це, до речі, і прагнула показати школярам Мала академія наук.
 

Оксен Лісовий, директор НЦ «Мала академія наук України»
Вони перше дерево не тільки посадили, а вони посадили його по суті з нічого, тому що мікроклонування здійснюється з дуже подрібненої гілочки до мікронного по суті розміру подрібнена гілочка і от з цього нічого, з того, що могло б стати сміттям, утворилась алея в місті Києві. Ідея полягає в приверненні уваги до природничих наук в першу чергу, до науки в цілому

 

Алея клонів ростиме в одному з найкрасивіших парків – біля київської політехніки. Учні пообіцяли доглядати за деревами. Якщо робитимуть це старанно, то за кілька років зможуть привести сюди своїх дітей і розказати, як наука та бережливе ставлення до природи змінили їхнє життя.

 

Переглядів: 496 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК