Вітаю Вас ГістьПонеділок, 19.03.2018, 00:20

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Січень » 25 » Юні винахідники отримали авторськиі свідоцтва та патенти на свої винаходи
11:24
Юні винахідники отримали авторськиі свідоцтва та патенти на свої винаходи
Що спільного між кріслом-гойдалкою та ластами для плавання, які надівають на руки? Обидва предмети придумала одна й та сама людина – Бенджамін Франклін, коли йому було …12 років. Символічно, що день народження відомого діяча – 17-те січня – став Міжнародним днем дитячого винахідництва. У своє «професійне» свято українські вундеркінди отримали подарунок – авторські свідоцтва і патенти на винаходи.

Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України

 Перш за все це велика внутрішня перемога, це реалізація свого потенціалу, це визнання молодого винахідника як дорослого серйозного творчого працівника»


Такими себе змогли відчути восьмеро вундеркіндів, деякі навіть у квадраті, оскільки отримали по два авторські свідоцтва – на різні винаходи. Втім, як самі зізналися, розслаблятися вони не збираються: свої розробки будуть удосконалювати, а потім – утілювати в життя. Саме такий шлях обрала єдина серед них дівчина-винахідниця Галина Падалко. Вона розробила інформаційний портал «Луцьк туристичний», який допоможе зорієнтуватися гостям міста у його культурних пам’ятках.

Галина Падалко, винахідниця

 З’являються нові, аналоги і тому приходиться доопрацьовувати, виводити якісь нові функції, десь-щось там підгляду вати може для того, щоб зробити сайт ще кращим і зручнішим

Над проектом порталу Галина працювала більш як два роки, але про отримання авторського свідоцтва на нього не думала. Адже знала: ця процедура тривала, складна і недешева. Вона може затягнутися на рік і коштувати кілька сотень гривень. Але найскладніше в оформленні патенту – це юридичні тонкощі. Саме тому цей нелегкий шлях узяв на себе спеціальний Центр інновацій  при Малій академії наук.

Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України

 Треба зробить в даному напрямку пошук патентний і подивитися, чи вже не було такої ідеї, вона не була реалізована і захищена в минулі часи, потім потрібно подивитися на аналоги, щоб його класифікувати, віднести до певного розряду винаходів ну і потім безпосередньо оформлення, що також непросто і отримання документів

Даниїл Черевашко з Кіровоградської області, який розробив портативний фільтр для очищення води, зізнався: про патент мріяв давно, але сам би ще не скоро взявся за його оформлення.

Даниїл Черевашко, винахідник

 Даний прилад він вимагає глобального осмислення, врахування всіх факторів, врахування всіх чинників, які можуть вплинути на очистку води, на будь-які процеси фізичні під час очистки, це не є дуже простим і це вимагає часу, тому я зробив би це звичайно, але трошки пізніше

Винахідник має цілком віддаватися справі, а не бігати з папірцями по інстанціях, вважають у Малій академії наук. Саме тому і створюють такі умови, щоб молоді науковці могли зосередитися на своїй роботі і водночас ще й здобути визнання. За два роки роботи Центру інновацій патенти та авторські свідоцтва отримали більш як сто вундеркіндів. Але хотілося б, щоб їх було ще більше. Адже будь-яка інтелектуальна власність має бути захищеною: лише тоді вона принесе користь і своєму авторові, і цілому людству.
Переглядів: 627 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК