Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:40

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Грудень » 23 » Кабелешукач своїми руками
11:17
Кабелешукач своїми руками
Щодня ми вмикаємо світло - і лише здогадуємось, яким чином воно приходить до нас по дротах. І мало хто знає, що, приміром, на забезпечення електрикою оселі на 50 квадратів потрібно прокласти аж 150 метрів кабелю.Найчастіше, ці дроти невидимі для нас: вони ховаються під штукатуркою. Але де саме пролягає проводка, варто знати – щоб уникнути багатьох проблем. Допомогти в цьому може прилад, якого розробив молодий науковець із Сумщини Микола Храмченко.
Забити цвяха у стіну – здавалося б, немає нічого простішого для господаря. Але насправді тут може критися небезпека: якщо у стіні, біля якої ви прилаштувалися з молотком, прокладено електричну проводку. Поцілите в неї - і ураження струмом неминуче.


Микола Храмченко, учень Малої академії наук

В світі існує дуже багато аналогів цього приладу, але недоліки такі: це дуже велика вартість та складна будова. Тому я вирішив створити легший варіант – прилад, який фіксує електромагнітне поле. Провода електронної мережі випромінюють електронне поле з частотою 50 Гц, яке можна зареєструвати чутливим приладом.

Прилад простий, чим і пояснюється його невисока вартість. За підрахунками Миколи, ціна його розробки  не перевищить трьох гривень. Будь-який господар, якщо захоче, сам може скласти його за схемою. Щоб її створити, Микола проаналізував аналогічні прилади, виявив у їхній будові певну закономірність та визначив основні складові.

Прилад складається із двох транзисторів, двох резисторів, динаміка й елемента живлення напругою півтора вольта. Датчиком-антеною  служить короткий відрізок дроту. Він фіксує електричний струм і через резистори подає сигнал до транзисторів, які підсилюють коливання струму і передають їх до динаміка. При цьому з'являється звуковий сигнал, що свідчить про наявність прихованої проводки.
Таке знаряддя  корисно мати вдома, каже молодий винахідник. Адже в наших будинках, особливо у старих, не завжди електричну мережу прокладали за правилами, тож вона може ховатися у несподіваних  місцях. Оскільки прилад компактний, ним можуть користуватися і професіонали.


Микола Храмченко, учень Малої академії наук

Електрики можуть просто використовувати для ремонтів, наприклад. Коли вони прокладають електропроводку і наприклад вони знають, що десь в стіні знаходиться провід і один його кінець, а другого вони знайти не можуть. Вони можуть подати на нього електричну напругу, тоді знайти місце його обриву і тоді менший відрізок треба буде прокладати нового проводу.

Винахідник планує й далі вдосконалювати свою розробку. Використавши новітні технології, розміри приладу можна зменшити настільки, що він поміститься в корпусі кулькової авторучки. Тоді завжди можна мати поруч  мініатюрного,  але надійного персонального електрика.

Переглядів: 2836 | Додав: Admin | Рейтинг: 3.7/3
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК