Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:32

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Жовтень » 28 » Хімічний "СНІД" - у пластиковій формі
11:55
Хімічний "СНІД" - у пластиковій формі
Часте вживання їжі з пластикового посуду може призвести до алергії, захворювань нирок та шлунку. Бо при температурі, наприклад  вісімдесят градусів - хімічні сполуки, які він виділяє, миттєво проникають у гарячу їжу та напої, і перетворюють їх на хімічний коктейль. Але про це мало, хто знає.
У 21-му столітті люди активно почали цікавитися, чим харчуються.  А ось із чого ми їмо - на це мало хто звертає увагу.  А дарма! Бо посуд може перетворити їжу на отруту для організму.Під час приготування страв у металевому посуді можуть виділятися  токсичні іони нікелю та хрому. Іржостійка сталь також  містить нікель, який є сильним алергеном. Шкідливими для здоров'я можуть бути і алюмінієві каструлі. Під впливом деяких кислот цей метал руйнується і потрапляє в їжу. А найнебезпечніший  – одноразовий посуд із полімерних матеріалів.

Такий пластик містить шкідливі стабілізатори, солі важких металів та інші токсичні речовини. Якщо  наповнити його гарячою їжею чи питвом, або використовувати повторно, отруйні сполуки можуть потрапити в організм. Особливо небезпечний посуд, у складі якого є меламін.Микола Проданчук – директор ДП «Інститут екогігієни та токсикології ім. Л. І Медведя»

При контакті з їжею він може виділяти велику кількість формальдегіду. Формальдегід – це нейротропна отрута, може викликати і ракові пухлини. Той же полістирол – якщо він виготовлений не з якісної сировини, або використовується не за призначенням, дифузія стиролу – мономеру також який є канцерогеном і небезпечними для організму.

Микола Проданчук очолює інститут екогігієни. Щороку тут роблять понад 50 тисяч  проб на різному  посуді та матеріалах. Металеві каструлі, пластикові стаканчики, упаковки тестують у різних середовищах та при різних температурах. Зазвичай 10% тестів – негативні. А це означає, що посуд або упаковка – загрожують здоров»ю людини. Але навіть безпечні вироби ми можемо перетворити на токсичні. Найчастіше, коли повторно використовуємо одноразовий посуд.


Анатолій Подрушняк – заввідділу експертизи харчових продуктів та матеріалів ДП «Інститут екогігієни та токсикології ім. Л. І Медведя»

Если в пластиковую бутылку после того, как она одноразово использовалась для каких то целей, налить подсолнечного масла и хранить его полгода, то во первых из-за жира происходит совершенно другая миграция чем в напиток. Таким образом значительно возрастает опасность использования такой вторичной тары.

А ще важливо, щоб посуд був сертифікований. Зокрема, і одноразовий. А ось екологи переконані: використання навіть харчового пластику слід обмежити. 


Тетяна Тимочко - голова Всеукраїнської екологічної ліги

Є серйозна загроза для якості харчових продуктів, які зберігаються в пластиковій упаковці. Тому що перепади температур, неможливість зберігання продуктів харчування при строго визначених температурах, Зберігання взагалі і в пластику продуктів харчування навіть короткотермінове є небажаним, а довготривале є шкідливим для людей, які вживають ці продукти харчування.

А розігрівати  їжу найкраще у скляному  або картонному посуді. І точно не в пластиковому. Бо  при охолодженні  або під впливом випромінювання мікрохвильової печі він виділяє діоксини.

Діоксини є найсильнішими отрутами, вони істотно знижують імунітет, за що їх називають "хімічним СНІДом". Потрапивши в організм,  діоксини циркулюють у кровІ, відкладаються в жирових тканинах і провокують онкологічні захворювання, безпліддя, сповільнюють статеве дозрівання, порушують роботу ендокринних залоз.
Олександр Цепко – маркетолог
Даже и не задумываюсь о том, стоит ли это использовать или нет. На природу ходим, пью кофе в ларьках, кулечки пластиковые покупаю в магазинах, но вот я недавно стал отцом, и лично для своего ребенка я бы никогда не выбрал что то из пластика

Людина, рано чи пізно, все одно зробить свій вибір на користь безпечної продукції, приміром, біопосуду із картопляного крохмалю – технологію виготовлення якого пропонують сучасні дослідники.


Микола Проданчук – директор ДП «Інститут екогігієни та токсикології ім. Л. І Медведя»

Майбутнє скоріше всього буде за тими одноразовими виробами, які будуть легко утилізуватися і не створюватимуть забруднення після їх використання. Ідеї зробити з крохмалу, зробити посуд з кукурузного  борошна, з рисового борона одноразовий, який після того ні якщо не з’їсти, то у всякому випадку згодувати худобі як тваринний корм.
Переглядів: 2542 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК