Головна » 2011 » Жовтень » 28 » Хімічний "СНІД" - у пластиковій формі
11:55 Хімічний "СНІД" - у пластиковій формі |
Часте вживання їжі з пластикового посуду може призвести до алергії, захворювань нирок та шлунку. Бо при температурі, наприклад вісімдесят градусів - хімічні сполуки, які він виділяє, миттєво проникають у гарячу їжу та напої, і перетворюють їх на хімічний коктейль. Але про це мало, хто знає. У 21-му столітті люди активно почали цікавитися, чим харчуються. А ось із чого ми їмо - на це мало хто звертає увагу. А дарма! Бо посуд може перетворити їжу на отруту для організму.
Під час приготування страв у металевому посуді можуть виділятися токсичні іони нікелю та хрому. Іржостійка сталь також містить нікель, який є сильним алергеном. Шкідливими для здоров'я можуть бути і алюмінієві каструлі. Під впливом деяких кислот цей метал руйнується і потрапляє в їжу. А найнебезпечніший – одноразовий посуд із полімерних матеріалів.Такий пластик містить шкідливі стабілізатори, солі важких металів та інші токсичні речовини. Якщо наповнити його гарячою їжею чи питвом, або використовувати повторно, отруйні сполуки можуть потрапити в організм. Особливо небезпечний посуд, у складі якого є меламін.
Микола Проданчук – директор ДП «Інститут екогігієни та токсикології ім. Л. І Медведя»При контакті з їжею він може виділяти велику кількість формальдегіду. Формальдегід – це нейротропна отрута, може викликати і ракові пухлини. Той же полістирол – якщо він виготовлений не з якісної сировини, або використовується не за призначенням, дифузія стиролу – мономеру також який є канцерогеном і небезпечними для організму. Микола Проданчук очолює інститут екогігієни. Щороку тут роблять понад 50 тисяч проб на різному посуді та матеріалах. Металеві каструлі, пластикові стаканчики, упаковки тестують у різних середовищах та при різних температурах. Зазвичай 10% тестів – негативні. А це означає, що посуд або упаковка – загрожують здоров»ю людини. Але навіть безпечні вироби ми можемо перетворити на токсичні. Найчастіше, коли повторно використовуємо одноразовий посуд.
Анатолій Подрушняк – заввідділу експертизи харчових продуктів та матеріалів ДП «Інститут екогігієни та токсикології ім. Л. І Медведя»Если в пластиковую бутылку после того, как она одноразово использовалась для каких то целей, налить подсолнечного масла и хранить его полгода, то во первых из-за жира происходит совершенно другая миграция чем в напиток. Таким образом значительно возрастает опасность использования такой вторичной тары. А ще важливо, щоб посуд був сертифікований. Зокрема, і одноразовий. А ось екологи переконані: використання навіть харчового пластику слід обмежити.
Тетяна Тимочко - голова Всеукраїнської екологічної лігиЄ серйозна загроза для якості харчових продуктів, які зберігаються в пластиковій упаковці. Тому що перепади температур, неможливість зберігання продуктів харчування при строго визначених температурах, Зберігання взагалі і в пластику продуктів харчування навіть короткотермінове є небажаним, а довготривале є шкідливим для людей, які вживають ці продукти харчування.
А розігрівати їжу найкраще у скляному або картонному посуді. І точно не в пластиковому. Бо при охолодженні або під впливом випромінювання мікрохвильової печі він виділяє діоксини. Діоксини є найсильнішими отрутами, вони істотно знижують імунітет, за що їх називають "хімічним СНІДом". Потрапивши в організм, діоксини циркулюють у кровІ, відкладаються в жирових тканинах і провокують онкологічні захворювання, безпліддя, сповільнюють статеве дозрівання, порушують роботу ендокринних залоз.Олександр Цепко – маркетологДаже и не задумываюсь о том, стоит ли это использовать или нет. На природу ходим, пью кофе в ларьках, кулечки пластиковые покупаю в магазинах, но вот я недавно стал отцом, и лично для своего ребенка я бы никогда не выбрал что то из пластика Людина, рано чи пізно, все одно зробить свій вибір на користь безпечної продукції, приміром, біопосуду із картопляного крохмалю – технологію виготовлення якого пропонують сучасні дослідники. Микола Проданчук – директор ДП «Інститут екогігієни та токсикології ім. Л. І Медведя»Майбутнє скоріше всього буде за тими одноразовими виробами, які будуть легко утилізуватися і не створюватимуть забруднення після їх використання. Ідеї зробити з крохмалу, зробити посуд з кукурузного борошна, з рисового борона одноразовий, який після того ні якщо не з’їсти, то у всякому випадку згодувати худобі як тваринний корм.
|
Переглядів: 2542 |
Додав: Admin
| Рейтинг: 0.0/0 |
|
Статистика |

Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
ПОДІЇ |  |
|
|