Вітаю Вас ГістьПонеділок, 19.03.2018, 00:20

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Травень » 26 » "Кишеньковий" біогаз: як зігрітись шкіркою від банану
14:03
"Кишеньковий" біогаз: як зігрітись шкіркою від банану

Київські студенти самі себе обігріватимуть. Точніше, ті купи сміття, які викидає молодь, зовсім скоро перетворяться на куби метану. Ним і будуть опалювати гуртожитки. Цю ідею втілити в життя планує Молодіжне конструкторське бюро Малої академії наук.
 

Данило Ісайкін – студент НТУУ «КПІ»
Здесь мы работаем над одним из основных проектов МКБ – проектом биогазовой установки.

 

У цьому приміщенні тривають останні приготування до запуску біогазової установки. Інженер Данило Ісайкін дає рекомендації друзям-біотехнологам.
 

Данило Ісайкін – студент НТУУ «КПІ»
Вот здесь непосредственно сама установка, основная ее часть. Это обычный бойлер, который модернизирован под бак для брожения биогаза. То есть, во внутрь будут загружаться обычные органические отходы, которые люди обычно выбрасывают. Там будет проходить процесс брожения, сложный химический процесс, и на выходе будет выходить газ, которые эквивалентный обычному природному газу.

 

Бойлер, який раніше часто використовували у квартирах чи будинках, саме і виконує функцію приладу, котрий називається  «метантенк» – у перекладі з англійської - метан і резервуар.  У герметичному  баку   йде бродіння рідких органічних відходів.
 

Євген Шаповалов - студент Національного університету харчових технологій
Суть полягає у тому, що в метантенку знаходяться живі організми, які називаються активний мул, і вони перероблюють, деструктують органічну речовину, до не органіки.

Принцип роботи установки простий – в цей резервуар завантажуються побутові відходи. Але попередньо їх  заливають водою, щоб вологість маси була близько 90-та відсотків.
 

Алла Жилик – студентка Національного університету харчових технологій
Сюди завантажується будь-яка органіка, тобто всі органічні відходи, які є на території України, а їх досить багато, які не використовуються, туди можуть загружатися і отримувати такі речі як біогаз і біодобриво. Це вся органіка – це можуть бути шкурки бананів, папір, тобто ніякий не поліетилен, картон можливий, ніякі кульочки, чисто органіка.

Потім розбавлена рідина потрапляє в метантенк – спеціальний бак, де і відбувається бродіння. На виході отримуємо метан та добриво.
 

Євген Шаповалов - студент Національного університету харчових технологій
Вдень ми можемо утилізувати з допомогою цієї установки 2 кілограми органічних речовин, з невеличким розбавленням водою. Ми зможемо отримувати 20-30 літрів газу вдень.

 

Переробка  побутових відходів – це не лише розв’язання енергетичної проблеми, каже Євген Шаповалов. А й порятунок екосистеми планети. Адже коли на полігонах  перегниває усілякий непотріб, то виділяється  метан. І цей процес, кажуть науковці, впливає на зміни клімату у 23-25 разів більше ніж викиди в атмосферу вуглекислого газу. Тому переробка сміття  - найкращий спосіб запобігти глобальному потеплінню.
 

Анатолій Салюк – професор кафедри біохімії та екологічного контролю НУХТ
Ми вирішуємо проблему мінімізації викидів в атмосферу, ми вирішуємо проблему одержання осаду, який в подальшому можна використовувати як чудове органо-мінеральне добриво, і одночасно одержуємо безумовно біогаз.

У Канаді  одна стандартна установка з утилізації сміття потужністю  4 мегавати здатна зменшити  об’єм парникових газів, що дорівнює  викидам аж 45-ти тисяч автомобілів. А отримана в процесі переробки енергія дає змогу заощадити 500 тисяч барелів нафти за рік.
Київські студенти за великими обсягами виробництва біогазу не женуться. Мета – продемонструвати потенціал побутових відходів  та зацікавити людей їх переробкою.  Для цього, наприклад, молоді науковці розмістять спеціальні смітники для збирання викинутої органіки на території гуртожитків. А вже звідти доправлятимуть її до молодіжного конструкторського бюро на утилізацію.

Дмитро Румянцев – голова Молодіжного конструкторського бюро
Это наиболее активная группа, они сами предложили заниматься этим проектом, скидываются деньгами на детали, закупают своими силами. То, что они сейчас делают – это демонстрация. Действительно, технология уже известная около 100 лет, и ее почему то множество людей не используют, хотя она очень актуальная и удобная. И студенты своим примером будут показывать, что ее нужно использовать, что она эффективная.

Уже за кілька днів установка, сконструйована молодими науковцями, дасть перший газ. Такі розробки допоможуть розв’язати  проблему побутових відходів і за містом, наприклад, на дачі.
 

Анатолій Салюк – професор кафедри біохімії та екологічного контролю НУХТ
З одного кілограму курячого посліду можна одержати до 300 літрів біогазу. З вмістом метану десь у межах 58-60%. Це один із шляхів, який дасть можливість суттєво знизити енергозалежність нашої країни.

Якщо зі столиці та інших великих населених пунктів викинутий непотріб вивозять регулярно, то на селі часто ним захаращують ліс. Низька вартість проекту – від 2 до 4 тисяч гривень – може привабити власників приватного житла, яким потрібен газ і для обігріву оселі, і для приготування їжі.  А  дачникам пригодиться і якісне добриво, яке утворюється у процесі бродіння.

Переглядів: 675 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК