Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 03:53

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Серпень » 19 » Клонування дерев - це просто
11:34
Клонування дерев - це просто
Новітні способи вирощування агрокультур опановували і юні біологи – учасники профільної літньої школи. Клонувати рослини – це просто, навіть для учнів. Якщо так піде далі, згодом про Червону книгу рідкісних видів дерев та рослин можна буде забути. 
Чотирнадцятирічний Павло Коваленко демонструє найважливіший етап  у клонуванні рослин – стерилізацію. Біологією він зацікавився лише цього року, але одразу серйозно взявся до справи. Знає: для рослини будь-яка інфекція може стати згубною.

Павло Коваленко, учень Малої академії наук ( м.Умань)

 «Ця стерилізація допомагає позбавитися мікроорганізмів, вірусів, взагалі всіх інфекцій, бо поживні середовища в умовах ін-вітро, яке може призвести до того, що в не стерилізованих умовах будуть розвиватися різні інфекції, а ми не розводимо інфекції, а розводимо рослини».

Цю процедуру Павло повторить 45 разів, адже саме стільки зразків горобини  клонує. Матеріали розмістить у двох різних середовищах – інтел-масляній та інтел-оцтовій кислотах, а за півтора місяця визначить, яке з них краще. На основі отриманих результатів планує написати ґрунтовну наукову роботу.

Його колеги теж не відстають. Юні натуралісти власноруч виконали всю процедуру клонування: збирали зразки, готували спеціальні бульйони, стерилізували рослини та спостерігали за ними. Працювали школярі в унікальній лабораторії національного дендропарку «Софіївка», в Умані. Цей заклад - єдиний в Україні, де можна проводити такі дослідження.

Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України

«Наші діти сьогодні як ніколи інтегровані у сучасний інформаційний науковий інтелектуальний простір. І тому дуже важливо, щоб все те, що відбувається на передньому краї науки, щоб це було доступно і для наших дітей. Відомо, нема секрету, що матеріально-технічна база наших шкіл, наших багатьох вищих навчальних закладів, установ не дозволяє якраз безпосередньо взяти участь у тих наукових розробках, у тих творчих пошуках»Школярі тут не тільки клонують рослини, а й складають  гербарій  і навіть вчаться  планувати садово-паркові об»єкти. Чи стане біологія їхнім покликанням – невідомо, але наставники  запевнили: зусилля дітей не були марними – за рік клоновані ними рослини будуть висаджені в однОму із парків Києва.
Переглядів: 2519 | Додав: Admin | Рейтинг: 2.0/3
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК