Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 16:37

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Серпень » 3 » Коли Україна перейде на біопальне
12:08
Коли Україна перейде на біопальне
Водій Ігор щоранку заряджається кавою -  подвійним  «Еспрессо». На яке йде 14 грамів  кавових зерен. Тепер, каже, час підкріпитися і його машині. Авто заправив не звичайним бензином, а біопальним  «95Е», виготовленим не з нафти, а з ріпакової олії. В бак залив 40 літрів. На їх виробництво пішло 100 кілограмів ріпаку.

Ігор - водій

 95-м Премиум бензином биологическим пользуюсь гдето уже погода. Попал на него случайно: ехал по Обуховской трассе, там две заправки и предложили, я попробовал. Мне понравилось. Потому что машина, как бы двигатель начал рабо тать лучше, тише по крайне мере, расход уменьшился ну и цена рамного менше – где-то на гривну даже менше 92-го

Про біопальне Ігор, як і інші водії, дізнався випадково. Привабила ціна – літр коштує 9 гривень  39 копійок, що на півтори гривні дешевше від популярного нині звичайного 95-го.  Але таким напоєм українські машини рідко ласують. Заправок, які б продавали біобензин, виготовлений на основі  етилового спирту, дефіцит. У столиці всього одна така АЗС!


Олександр –водій

 Пользуюсь этим бензином довольно-таки долго – где-то около года. Трудно его достать, потому что мало его на заправках есть, но бензин очень хороший, дешевый, расход небольшой идет – ну не так как бензин, потому что бензин у нас сейчас как правило разбавляют – а здесь четко и не воняет он

Оператори заправки кажуть, хто випробував біобензин, той і далі ним заправлятиметься.  І пояснюють: літера «Е» свідчить про вміст у ньому ефірних домішок, затверджених держстандартом.  Науковці вважають, автомобілю біопальне не зашкодить, бо воно відповідає стандарту "Євро-4″.  Тож переобладнувати автівку, або купувати якісь спеціальні домішки при його використанні не потрібно.  


Андрій – оператор АЗС

 По рассказах кліента – хороший бензин, не жалуются. Расход уменшается, убирает нагар,чистые свечи. Процентов 70 наших клиентов заправляется.
 

Сучасні види біопального - це суміші етанолу і бензину, а також масла з дизелем. Вони мають невисокий вміст ароматичних вуглеводнів і вирізняються низькою температурою згорання, що знижує  теплове навантаження, відтак двигун менше зношується.

Ігор Щуцький – директор компанії «Техінсервіс»;

 Украина как страна с колоссальными сельскохозяйственными возможностями может очень широко перенять этот опыт и использовать биотопливо широко в двигателях внутреннего сгорани.  Все эти программы в основном поддерживаются государством в законодательном плане – сейчас вышел ряд законов, которые действительно регламентируют выпуск биотоплива

Для більшості водіїв рослинний бензин чи дизель - дивина. І мало хто знає, що спочатку машини тільки й їздили на біопальному. Саме на олії 1893 року в німецькому місті Аугсбурзі запрацював перший двигун Рудольфа Дизеля. А 1900-го він здобув найвищу нагороду на Всесвітній виставці в Парижі. Винахідник вірив, що для роботи двигуна буде використовуватись пальне, виготовлене з фермерської продукції.

Метилові ефіри з олій вперше отримали вчені Едді Даффі та Джон Патрик ще 1853-го року. Піонерами ж у виготовленні біопального стали австрійські фермери. 1987-го вони розпочали пілотний проект з виробництва біодизелю, створивши кооператив  "SEEG MURECK ”  в австрійському регіоні Південна Стирія. 2005-го року обсяги його промислового випуску вже становили 10 млн. л.  
Лише на етиловому спирті працювали і перші машини Генрі Форда. І навіть знаменита масова «Модель Т», виготовлена пізніше – 1908-го року, заправлялася на вибір  спиртом або  бензином. Форд настільки був упевнений в екопальному, що навіть збудував величезний спиртовий завод .

Ігор Щуцький – директор компанії «Техінсервіс»;

 Если вспомнить начало прошлого века, то вся первая мировая война прошла на биоэтаноле или на этаноле. Вся техника эксплуатировалась на спиртах. Бензин в это время был известен как медицинское средство, продавался в аптеке, только в начале 20-х годов прошлого века началась активная переработка нефти и производство бензина.

Сьогодні світ знову повертається до колись забутого. Але тепер кожна компанія створює свій рецепт біопального – за різними  технологіями. Бо й досі не затверджено його єдиних стандартів.


Ігор Щуцький – директор компанії «Техінсервіс»;

Топливо с содержанием биоэтанола 35 процентов имеет 12 процентов кислорода, поэтому из воздуха кислорода в системе приготовления нужно взять меньше, стало быть количество воздуха через цилиндр проходит меньше и калорийность топливной смеси получается такая или даже больше, чем на обыкновенном. Это говорит о том, что действительно двигатель не просит перерасхода топлива для достижения той мощности, которую хочет водитель в данный момент.

І хоча ще немає єдиного стандарту на біопальне, Верховна Рада вирішила, що на нього все ж потрібно поступово переводити транспорт. Наступного року виробники вже можуть додавати до бензину 5 відсотків етанолу – на свій розсуд. А ось 2014-го зобов`язані це робити. Ще через два роки його вміст у пальному повинен зрости до 7 процентів. Використання етанолу начебто  приведе до зменшення імпорту бензину – майже на два мільйони тонн. А це - полегшення для довкілля. Тим часом більшість водіїв усе ж хвилюються, чи не зіпсує новий напІй двигуни в автівках. Фахівці пояснюють, багатьом іномаркам він не підІйде. А ось деякі японські виробники запевняють: передбачено, що в їхні автомобілі можна заливати бензин із 10- ти відсотковим умістом етанолу.


Володимир Мельник – інженер-технолог біоенергетичного відділу компанії;

Була придбана машина більш бюджетний варіант Деу-Ланос, а також Мітсубісі Лансер. Ці машини вже роки катаються на цьому паливі і явних якихось при знаків і так далі ми не побачили, що іде знос якихось деталів чи уплотнєній чи щось подібне. Крім того ми робили експерименти: змінювали кут заживання і так далі, но прийшли до висновку, що в автомобілі всього цього змінювати не потрібно


А сільські машини з біопальним уже добре знайомі. Багато селян його  «варять» у себе на подвір’ї. Дехто – давно. На звичайному самогонному апараті готують первак. Кілька разів переганяють, щоб  довести міцність до 96-ти градусів. А це і є етанол. Таке пальне заливають і в мопеди, і в «жигулі». Люди кажуть, їхня техніка споживає його краще ніж звичайний бензин, який тепер рідко буває якісним. До речі, зізналися, що женуть первак найчастіше із цукрових буряків або яблук. Але рентабельність - головне. Тому, хто знає, чи раптом не поїдуть сільські машини на пальному з ряски за рецептом молодого науковця Івана Ступи. Тим паче, що за містом цієї зелені у водоймах вистачає.

Переглядів: 1837 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК