Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 05:02

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Вересень » 21 » Коли винаходи мають попит...
09:34
Коли винаходи мають попит...
Японський винахідник Кенні Кавакамі – один із лідерів за кількістю безглуздих розробок. Приміром, для захисту від дощу він оснастив чоботи парасольками. Але щоб їх закріпити, зробив дірки у підошвах, тож взуття промокає наскрізь. Або сконструював одяг для немовлят, яким можна  витирати підлогу: дитина повзає і наводить чистоту. Історія знає чимало винахідників-диваків. Адже ці люди бачать світ по-своєму і можуть зазирнути далеко в майбутнє. Приміром, відомий Нікола Тесла ще сто років тому передбачив появу Інтернету, але тоді  з нього лише посміялися.
Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України

Трохи забули про високе звання інженера, винахідника, раціоналізатора, про ті спеціальності, які у нас традиційно були в пошані – ракетобудівники, літакобудівники. І я думаю, що такий надзвичайно творчий, на генетичному рівні талановитий народ як українці обов’язково ще дасть нам нових Корольових, нових Курчатових, нових Антонових.

Не мрійник, а практик українець  Сергій Пономаренко. Винахідництвом займається уже  25 років. Сьогодні його ідеї затребувані в суспільстві: науковець розробляє регулятори росту рослин. Приміром, 15 мілілітрів такої речовини на гектар землі – і врожай буряків зростає на тридцять відсотків, а в результаті на півтори тонни більше цукру. При цьому ще й удвічі зменшується шкідливий вплив пестицидів.  


Сергій Пономаренко, винахідник

На сьогодні ці сполуки допомагають адаптуватися рослинам до конкретних умов, таких як зміни клімату, пестицидні навантаження і т. ін. Ми зменшили мутагенний ефект цих препаратів, негативний вплив на мікрофлору ґрунту, ми показали, що це дає можливість отримати додатково 15-17, а то й до 20 відсотків продуктів  рослинництва з поліпшеною якістю.

Сергій Пономаренко винайшов 13 таких препаратів. Сьогодні за ними стоять у черзі Росія й Білорусь. А Китай та Сполучені Штати навіть  фінансують деякі експерименти. Адже зрозуміли, який економічний ефект дасть використання цих засобів. До речі, Україна, витративши 13 мільйонів гривень, дохід матиме понад 700 мільйонів.


Сергій Пономаренко, винахідник

Деякі високі технології, розроблені в Україні, є раритетними для України і дедалі більше знаходитимуть свій шлях за кордоном: і в країнах СНД, і в далекому зарубіжжі. Я вірю в  це. Ми переконаємо наше суспільство, що це здобутки, про які казав ще на початку ХХ століття академік Холодний, що прийде той час, коли це буде працювати на державу.

Колега Сергія Пономаренка - Марк Пржевальський.  Теж винахідник, але дуже юний - навчається  у восьмому класі. А вигадувати технічні прилади почав ще з п’ятого.  


Марк Пржевальський, винахідник

За цей час я зробив електронний  курець, сонячний холодильник, автономну зарядку для мобільного телефону – це з нового. І ще багато пристроїв, які я склав за схемами.

Зараз Марк створює електронні ігри для розвитку, які дуже популярні серед дітей. Також допомагає друзям конструювати ось такі кари. Але перспективу бачить у винаходах, що стосуються альтернативної енергетики. І по-дорослому зазначає: в Україні їх упроваджувати складно.


Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України

На жаль, сьогодні для дітей це недоступно, тому що це гроші. І Мала академія наук України якраз і створила умови для того, щоб дітки, які займаються такою творчою винахідницькою діяльністю, могли зробити перші кроки свої у цій справі.

Марк - учень Малої академії наук. Каже, його наукові керівники  багато в чому допомогли, підштовхнули до цікавих ідей. А ще в МАН розширюють світогляд молодих новаторів: знайомлять із відомими вченими, дозволяють працювати у спеціальних лабораторіях.


Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України

У першу чергу нам потрібно створити масовий рух, щоб це було престижно, популярно, щоб проводилися конкурси,і  щоб, починаючи з дитячих конкурсів, дитячих виставок, презентацій і закінчуючи дорослими, можливо,була державна премія в галузі винахідництва.

І хоча вихованці МАН зовсім юні, втім і вони подають оригінальні та цікаві ідеї. Саме для цього й було створено окремий підрозділ, що допомагає дітям патентувати розробки. Приміром, навесні цього року міністр Табачник вручив молодим дослідникам 30 патентів. А ось Марк упровадження своїх винаходів відклав на майбутнє.


Марк Пржевальський, винахідник

Я буду це втілювати, коли мені буде 15-16 років. Це для мене буде вже більш-менш доступно. Я хочу сам все зробити, не хочу, щоб за мене це хтось робив.

Сучасне життя ставить перед винахідниками нові, складні завдання. Але і дорослі й молоді науковці солідарні в тому, що їхня діяльність дасть ефект лише тоді, коли матиме попит у державі й розуміння в суспільстві.
Переглядів: 1644 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК