Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 27.04.2018, 09:53

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Травень » 6 » Коли ворог, коли друг...
22:15
Коли ворог, коли друг...
У першому столітті нашої ери перський цар наказав своїм підданим облаштувати кухню у місці, де газ виходить на поверхню, і вогонь там горів цілодобово. Вже тоді люди розуміли, що газ – це небезпека і треба правильно з ним  поводитися. Але, на жаль, і досі не всі дотримуються цього правила. Природний газ – незамінний помічник майже для кожного українця. Важко уявити без нього обігрів оселі або приготування їжі. Проте він дуже норовливий – так і намагається вислизнути з труби і накоїти лиха. Торік в Україні спричинив 10 потужних аварій, цього року – вже 6. Десятки людей загинули або постраждали. 

Петро Коротинський - заступник директора департаменту управління рятувальними силами МНС України

Основне – це несправність побутових газових приладів. Як правило, сучасні газові прилади вже мають системи захисту, які відсікають подачу газу, але в багатьох випадках ще експлуатуються старі газові котли, газові нагрівальні прилади, газові плити, і коли потухає газ, безумовно він виходить в приміщення.

Щороку в Києві фіксують 50 тисяч випадків витікання газу. Найчастіше зі  старих, ржавих труб, які прокладали ще пів століття тому.  Один із тих, хто виїздить на виклики, - Сергій Семенюк. Каже, спочинку немає ані дня.


Сергій Семенюк – керівник робіт аварійної служби ПАТ «Київгаз»

На жаль, на сьогоднішній день це у нас є болюча тема, коли багато усіляких майстрів, самі власники намагаються замінити газове обладнання, встановлюють його, порушуючи норми, і потім вже звідси виходять ситуації неприємні для усіх.

Витік невеликої кількості побутового газу – не проблема, пояснюють експерти, - і практично не становить загрози. А ось коли його концентрація у приміщенні підвищується до 5-15% - невеличка іскра може спричинити вибух. При цьому виділяється величезна кількість тепла, а тиск зростає в 10 разів.  А ось чадний газ – це тихий ворог.


Олег Струк – головний інженер ПАТ «Київгаз»

Більшість всяких нещасних випадків або ж аварійних ситуацій при експлуатації газових колонок через несправний технічний стан вентиляційних та димових каналів. Коли чадний газ потрапляє в приміщення, а його можна знайти тільки приладом. Оскільки він не має кольору, запаху, і при концентрації в 1% може спричинити смерть людини.

Побутовий газ ми можемо відчути на запах – з 1937 року для запобігання нещасним випадкам до нього стали домішувати речовини, які різко тхнуть, скажімо, гнилою капустою або часником. А для виявлення чадного використовують спеціальні прилади. Сигналізатор – найбільший помічник Сергія.

Сергій Семенюк – керівник робіт аварійної служби ПАТ «Київгаз»

На сьогоднішній день один з найсучасніших приладів – Северінг модель варіотек 480. за допомогою цього приладу ми можемо шукати витоки газу в підземних газопроводах, витоки газу в загазованих суміжних комунікаціях, витоки газу на газопроводах наружних, тобто універсальний газовий прилад, який чутливий і гарна похибка.

Найдешевший сигналізатор коштує 320 гривень. А можуть бути і по 10 тисяч євро. Наприклад, компанія Газ де Франс користується спеціальним спектральним сигналізатором, який здатен вловити концентрацію в одну мільйонну процента. Зараз новий тренд – сигналізатори з відсічними клапанами, які працюють дистанційно.


Олег Струк – головний інженер ПАТ «Київгаз»

Це дистанційна передача сигналу, дуже багато в нас застосовується передача сигналу про небезпеку – витік газу або чадного газу на місця перебування постійного людей, тобто, на охорону. Є в нас житлові будинки, в підвалах якого встановлені ці прилади, і вони по каналам передають сигнал диспетчеру жеку.. 06.22

Зараз для виявлення витоку газу досить невеликих гаджетів.  Якщо  прилад  учениці Малої академії наук запустять у виробництво, він  берегтиме спокій господаря – контролюватиме будинок, поки нікого немає вдома. Але найкраще - не створювати аварійних умов. Передусім – не проводити власноруч модернізації газових приладів та не втручатися в їхню роботу. Якщо ж у приміщенні відчули подразливий неприємний запах – вимкніть електроприлади і не запалюйте вогню – газ спалахує при температурі 750 градусів Цельсія, а це – іскра від увімкнення холодильника або тління недопалка. Одразу ж відчиніть вікна й двері, щоб утворився протяг. І не забувайте перекривати кран на трубі газопостачання, коли йдете з дому або лягаєте спати.

Переглядів: 2062 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК