Вітаю Вас ГістьСубота, 17.03.2018, 09:10

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Серпень » 16 » "Космічна" літня школа
11:13
"Космічна" літня школа
Чи є щось романтичніше, ніж лежачи на галявині під безкраїм кримським небом, вдивлятися у зорі? Але ці школярі не просто милуються світилами, вони їх досліджують. Юних науковців навіть поставили у пари, щоб хлопці допомагали дівчатам телескопи носити. І вони робили це охоче, адже їхнє покликання  – астрономія.

Неля Онищенко, учениця Малої академії наук України

Спочатку в нас був обов’язковий список об’єктів, які ми мали перевірити. Один шукає на карті, інший «наводиться» або, наприклад, знайшов на карті, «навівся», показав іншому, збив і знову інший «наводиться»


Починаючи з 10-ої вечора, школярі наввипередки полювали за зірками, їх скупченнями, галактиками та іншою небесною здобиччю. Рекорд – 61 об’єкт за ніч. Виявляється, щоб спіймати зірку в небі, потрібна неабияка спритність.


Максим Магорян, учень Малої академії наук України

Для мене відкриттям стало астроорієнтування: якомога скоріше «навестись» на п’ять об’єктів. Я «навівся» на чотири об»єкти, а п’ятий був на іншому боці зоряного неба. І коли я почав якомога скоріше повертати, збоку це було схоже на вертоліт.

А вдень молоді астрономи спостерігали за головним світилом – Сонцем. Переконалися, це не простий процес: за допомогою спеціального обладнання потрібно виявити плями на сонці та, користуючись формулою, зробити розрахунки. Так вони визначали сонячну активність.


Аліна Воронцева, учениця Малої академії наук України

Ми відмітили плями, тепер наше завдання порахувати число Вольфа. Число Вольфа – це показник сонячної активності. Чим воно більше, тим активніше Сонце.

Такі дослідження школярі проводили щодня, порівнювали результати і визначали, як міняється активність Сонця. Викладачі пояснили: сьогодні, коли відбуваються серйозні зміни клімату, такі спостереження необхідні. І внесок школярів може бути дуже вагомим.


Віра Таращук, науковий співробітник Кримської астрофізичної обсерваторії

Ця група досить розвинена і підготовлена. Їм можна було розповідати докладно те, що належить безпосередньо до наукових досліджень. Вони це розуміли. Це люди, які вже майже на тому шляху, коли мають вибрати собі спеціальність.

Тут, у Кримській астрофізичній обсерваторії, вихованці Малої академії наук  працювали майже цілодобово: вночі спостерігали за зірками, вдень – за Сонцем та ще й на лекції встигали. І там не засинали, інакше б не дізналися, як виникає місячне затемнення, або чому небо блакитне?


Ганна Шеховська, науковий співробітник Кримської астрофізичної обсерваторії

 Иногда они задают такие вопросы, что ставят меня немножечко в тупик какой-то своей непосредственностью, наивностью… Вот  меня сегодня молодой человек спросил: а сколько открытий сделано на этом телескопе. И тут я немножко даже растерялась: что считать открытием, а что, так сказать, наша повседневная работа.»

Але щоночі, дивлячись у телескоп, вони мріяли про нові відкриття. Адже переконані: ніщо не сповнене стількох таємниць, як безмежний космічний простір з міріадами зірок. І, можливо, коли народиться ще одна, її виявить хтось із них, закоханих у небо.


Переглядів: 1310 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК