Вітаю Вас ГістьНеділя, 18.03.2018, 03:13

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Листопад » 30 » Космічні Титани будують в Дніпропетровську
12:46
Космічні Титани будують в Дніпропетровську
Це один із найбільших супутників, які побували в космосі. Його ім’я «Океан-О». Важить він аж 6-ть тонн. Для порівняння: перші супутники, які почали запускати на орбіту, були легші в кілька десятків разів, їхня маса не сягала і ста кілограмів. Та й літати могли значно менше – всього три місяці. А цей гігант з висоти бачив нашу Землю цілих три роки.   

Юрій Шовкопляс – заступник конструктора з проектування космічних апаратів, комплексів та систем КБ «Південне»

Чем он уникальный – не только своими размерами, а и тем, что на нем было установлено более 30 различных видов научной аппаратуры, которая наблюдала за земной поверхностью.

У найбільшому українському конструкторському бюро «Південне» створили і відправили на орбіту понад 400 супутників, за роки незалежності – лише 30. Щороку апарати стають інші. Приміром, уже сьогодні їх оснащують ось такими  стільниковими панелями.  Вони надлегкі – важать менше як кілограм, але зламати чи зігнути їх майже неможливо. Панель така міцна, бо вона є основою супутника – на ній розміщують усі системи керування.

Юрій Шовкопляс – заступник конструктора з проектування космічних апаратів, комплексів та систем КБ «Південне»

Появились сейчас различные алюминиевые сплавы облегченные, появились различные сотовые конструкции, из углепластика, стеклопластика, и так далее, которые обеспечивают работу в течении 5-7 лет на орбите.

Супутник створюють три-чотири роки. Вся робота комп’ютеризована. Скорочує термін будування нова ідея українських конструкторів: базова платформа зі всіма службовими системами залишається незмінною, змінюється лише склад корисного вантажу.


Володимир Соколов – начальник цеху збирання космічних апаратів ДП «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О.Макарова»

За моей спиной находится камера испытания, тепловакумная камера. Она имитирует интерфейс космического пространства.

Тут супутники випробовують. Камера здатна охолоджуватися до -170  градусів за Цельсієм, в ній відтворюється космічний радіаційний фон та вакуум. Раніше тестування не проводили: супутники відправляли  на орбіту у спеціальному корпусі, який захищав їх від впливу навколишнього середовища.


Володимир Соколов – начальник цеху збирання космічних апаратів ДП «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О.Макарова»

Лишний вес - это лишняя нагрузка на носитель, соответственно, меньше полезного веса, меньше поставишь аппаратуры, которая нужна.
Основне призначення українських супутників - дистанційне зондування Землі. Наприкінці 90-х за їхньою допомогою, наприклад, вдалося уникнути весняної повені на Дніпрі – космічний апарат повідомляв товщину снігового покриву і вчені розрахували, якими порціями скидати воду з дніпровських водосховищ, щоб уникнути затоплення.
Також було визволено із крижаного полону в Північному Льодовитому океані караван із десятка кораблів. Тоді врятували майна на мільярди радянських карбованців. Але можливості нинішніх супутників більші.


Сергій Матвієнко – начальник патентного інноваційного відділу КБ «Південне»

Разработана технология измерения параметров гравитационного поля Земли, которая не имеет аналогов в мире. Эта технология  может быть использована для прогнозирования сейсмоактивности. Сейсмоактивность  связана с изменением параметров гравитационного поля, а гравитационное поле является одной из основных составляющих, которые вызывает эти катаклизмы.  Технология может использоваться для поиска полезных ископаемых. Потому что аномалии гравитационного поля связаны с полезными ископаемыми.

Та вчені мають на меті  вивчати  не лише Землю, але й далекі космічні об’єкти.


Юрій Шовкопляс – заступник конструктора з проектування космічних апаратів, комплексів та систем КБ «Південне»

В ближайшей перспективе мы планируем – это один из вариантов – изучать Луну. Но изучать дистанционно, вот как мы изучаем сейчас Землю, с помощью наших спутников. У нас есть задумки использовать наши наработки, чтобы облетать Луну, в том числе и ее невидимую сторону, и с помощью наших радарных систем, или оптических, систем, а, может, и в их комбинации снять территорию Луны, ее поверхности, изучить и поверхность,  и подповерхностный слой.

А ще наші конструктори  пропонують захист від астероїдів. Найбільш небезпечний  із них - Апофіс з діаметром 320 метрів пролетить повз нашу планету 2029-го року. В України є технологія, як за допомогою ракетного потенціалу змінити траєкторію його польоту і відвернути можливе зіткнення із Землею.


Переглядів: 1163 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК