Вітаю Вас ГістьНеділя, 18.03.2018, 03:19

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Березень » 29 » Космічний вогонь вчаться гасити на Землі
10:47
Космічний вогонь вчаться гасити на Землі
15 років тому планета кілька днів напружено спостерігала, як шестеро астронавтів борються з пожежею на космічній станції «Мир». Вогонь «з’їв» систему забезпечення повітрям і вони цілий місяць жили при +30-ти і дихали отруйними газами. Тоді ніхто й не здогадувався, що гасити його на орбіті значно важче, ніж на Землі.  У космосі полум’я поширюється в усі боки, без певного напрямку. Лише після цього випадку світ задумався, як гасити вогонь, що палає навколо на всі 360 градусів. Такі технології  могли б пригодитися і в земних умовах, вважає Алія Сакішева. Школярка у своїй науковій роботі  поєднала космонавтику і боротьбу з пожежами – дослідила метод їх гасіння на борту літаків та космічних суден за допомогою електростатичного поля.

Алія Сакішева – учениця МАН

Електростатичне поле висмикує позитивні іони. Полум’я – це плазма, там є позитивні іони малорухливі. Коли їх висмикувати, полум’я змінює свій напрямок. А якщо ще буде перемінне поле, то взагалі зіб’ється полум’я.

Електростатичне поле створює генератор. Саме він і є тим пожежним шлангом, який гасить вогонь. Але поле обов’язково має бути електростатичним, наголошує дослідниця.


Алія Сакішева – учениця МАН

В Америці та Росії починають запроваджувати схожі технології, але, наприклад, у Росії – там застосовують перемінне магнітне поле, у США – електромагнітне. Там дуже багато експериментів зробили - і нічого так і не знайшли. А я ось це зробила і з’ясувала, що електромагнітне поле не зовсім підходить.

Саме для таких як Алія Сакішева Мала академія  створила  Аерокосмічний центр. У ньому діти зможуть не лише вивчати теорію, а й проводити різноманітні досліди.  


Станіслав Довгий – президент НЦ «Мала академія наук України»

Основна ідея в тому, щоб підвищити інтерес в Україні до цієї галузі.  Ми звернулися до підприємців, які сьогодні працюють в цій галузі. Використовуючи мережу МАН, ми домовилися, що в першу чергу створимо підручники, методичні посібники, передамо їх на місця нашим педагогам, викладачам, вчителям і, таким чином, підготуємо підґрунтя для  масової участі дітей у цьому заході.

Партнери центру - понад 20 компаній, серед них і найбільший виробник авіакосмічної техніки в Україні концерн «Антонов». Тож з молодими науковцями ділитимуться досвідом провідні інженери. Серед майбутніх лекторів і перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк та німецький астронавт Ульріх Вальтер.


Ульріх Вальтер – професор Мюнхенського технічного університету, астронавт

Науково-технічний прогрес досягається завдяки найкращим.  Що мене найбільше зацікавило, то це особливість української системи освіти, яка дуже добре організована. Вона справді дає можливості для пошуку (і дуже якісного пошуку) найкращих, найталановитіших дітей. В Німеччині такої системи немає: якщо дитина з’являється і її помічають, то це лише несподіванка долі.

Аерокосмічний центр –  не перший такий проект Малої академії. Вже рік працює українсько-німецький дитячий аерокосмічний університет.

Станіслав Довгий – президент НЦ «Мала академія наук України»
Його мета - сприяти розвитку цього напрямку і міжнародним контактам наших дітей. Навчання тривало рік і перша сесія  весняна була в Мюнхені. Нашим дітям і їхнім німецькими друзям читали лекції; вони проводили практичні і лабораторні заняття. На базі Дойче музеум їм лекційні екскурсії проводили. А після успішної здачі була осіння сесія,коли до Києва приїхала група німецьких дітей.

Заняття в Аерокосмічному центрі будуть ще цікавішими і різноманітнішими, обіцяють засновники. Для цього вже запросили до участі в його роботі американських  та французьких науковців.

Переглядів: 724 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК