Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 03:49

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Жовтень » 14 » Кожній кістці - свій імплантат
14:11
Кожній кістці - свій імплантат
Для кожної кістки чи м’яза - свій тип імплантатів. Розрізняють металеві, титанові і полімерні.

Михайло Риган – директор центру спортивної травматології Національного університету фізичного виховання і спорту України

Полімери використовуються в основному для фіксації м’яких тканин – це зв’язки, це меніски, це сухожилки, які вимагають міцної фіксації, і ремінісенції м’якої тканини до кістки, то в цьому випадку полімерні матеріали є мабуть одним із кращих предметів вибору.

Для скріплення кісток в основному використовують металеві або титанові конструкції. Сила фіксації в місці перелому має бути не меншою за пружність кістки, каже лікар Михайло Риган. Недолік металевих імплантатів – пластинок, стержнів, шурупів –  із часом їх потрібно з організму видаляти. Адже вони окислюються, і можуть викликати зараження. Окрім того, вони «пищать» на металошукачах.


Михайло Риган – директор центру спортивної травматології Національного університету фізичного виховання і спорту України

Титанові конструкції – вони є інертними, не фонять, можна робити МРТ та видно їх на рентгені. Біодеградуючий матеріал – він з роками перебудовується в нашу тканину кісткову, його не потрібно видаляти, це перше. Негатив – вони достатньо дорогі, а також на рентгенівських знімках вони є не контрастними і їх не видно.
Титанових  імплантатів можна  не видаляти. Полімерні ж просто розсмоктуються за 3-5 років. Однак коштують і ті, й другі  - дорого: звичайний полімерний шуруп  - від ста п’ятдесяти доларів, найдешевша титанова конструкція – від п’ятдесяти, тоді як звичайна металева – всього 50-т гривень.

Лікарі кажуть – завдання медицини – повернути організм до здорового стану. Це стосується і травматології - в тілі людини не повинно бути жодних неорганічних матеріалів. За допомогою полімерів цього досягти реально. Головне – щоб їх можна було застосовувати у лікуванні,як дорослих, так і немовлят, і щоб вони стали  міцнішими й дешевшими.
Переглядів: 2237 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК