Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 16:36

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Серпень » 24 » Кращий спосіб утаємничення інформації
10:55
Кращий спосіб утаємничення інформації
За півтори тисячі років до нашої ери мешканець Месопотамії відкрив спосіб виготовлення глазурі для керамічного посуду. Але щоб ніхто не вкрав його ідеї, автор винаходу свій запис зашифрував. Із найдавніших часів криптографія ввійшла майже в усі сфери життя. Захист інформації став повсякденним явищем. І від того, настільки швидко та надійно можна засекретити дані, часто залежить доля людини і навіть цілого народу.  
Євген Бєлік – учень Малої академії наук України. Проаналізував алгоритм стандарту шифрування даних (DES) та оптимізував його. Внаслідок цього  процес опрацювання інформації пришвидшився і спростився.
Стандарт шифрування даних (DES) у кінці 70-х років розробила компанія IBM для урядових підрозділів США, щоб запобігти несанкціонованому доступу до важливої (але не секретної) інформації.
Сьогодні цей алгоритм використовують найчастіше  комерційні фірми. Для свого дослідження Євген Бєлік вирішив сам написати DES. За півроку роботи юному програмістові вдалося алгоритм не лише відтворити, але й істотно спростити.   

Євген Бєлік – учень 11-го класу київської спеціалізованої школи №304 та Малої академії наук України
Сам код шифру я трохи оптимізував, щоб деякі цикли були більш зрозумілими для комп’ютера і він виконував їх швидше. Таким чином, алгоритм став швидше шифрувати і дешифрувати інформацію.

Шифрування стало швидшим у середньому на 1-2 секунди. Виграш у часі, здавалося б, невеликий, але в комп’ютерній  криптографії іноді навіть частки секунди відіграють вирішальну роль.

Євген Бєлік – учень 11-го класу київської спеціалізованої школи №304 та Малої академії наук України
Стало шифрувати і дешифрувати швидше, а це може вплинути, коли виконується якась операція з передачі сигналу і потрібно, щоб він швидше був переданий. Тому і шифрування швидше, і передача сигналу по каналу, і потім саме шифрування.

Процес шифрування невеликих документів триває дві-три секунди. Можна маскувати тексти, фотографії. Програма не складна і має невисокий рівень криптологічного захисту. Тому більше підійде для звичайних людей, які цінують свою інформаційну безпеку.


Євген Бєлік – учень 11-го класу київської спеціалізованої школи №304 та Малої академії наук України
Не треба встановлювати там одразу екс-файл, запускаєш - і програма працює, вказуєш шлях до самого шифрованого файлу, потім до того, який буде створюватися, який буде шифруватися, ключ на 8 символів - і вперед - шифрувати.

А ще, нагадує Євген, захист інформації залежить від ключа шифру. Що він складніший, то довше його зламувати. 1998-го року суперкомп'ютер вартістю 250 тисяч доларів «зламав» алгоритм шифрування DES менш як за три дні. Звичайному хакеру на це б знадобилися роки. Якщо б довжина ключа була невеликою, вистачило б і кількох годин.
Зараз учень МАН збирається дослідити захист інформації, яка передається бездротовими мережами, та хоче створити свій метод шифрування.
Переглядів: 1250 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК