Вітаю Вас ГістьЧетвер, 26.04.2018, 12:28

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Вересень » 26 » Лабораторія "Х" для особливих наукових тренувань
11:13
Лабораторія "Х" для особливих наукових тренувань
Вірус SARS, більш відомий як збудник атипової пневмонії, «народився» в Китаї на початку ХХ століття. Він швидко поширюється і здатен стати конкурентом СНІДу за смертоносністю, якщо вчасно не буде виявлений. Впритул його можна роздивитися ось у цій німецькій лабораторії X-Lab. Саме таке завдання тут виконували українські школярі.

Олена Бабяк, учасниця школи МАН

 У перші пробірки ми додали антигени для позитивного контролю, в наступні три пробірки ми додали PBS буфер для негативного контролю і в наступні три пробірки ми додали наші зразки, де міг би міститися вірус. після цього ми почекали 10 хвилин, далі ми помили наші пробірки буферним розчином, після цього ми додали первинні антитіла, потім повторили процедуру миття, додали вторинні антитіла. Після цього знову повторили процедуру миття і додали субстрати  TMB

Експеримент проходив як гра: школярам видали однакові на вигляд пробірки з розчинами: ніхто не знав, де міститься вірус. Далі вони обмінювалися пробірками, додавали в них різні реактиви та антитіла, інкубували, промивали  і врешті виявили зразки з вірусами.


Олена Бабяк, учасниця школи МАН

Там, де були пробірки з позитивним контролем, вони ставали голубого забарвлення, з негативним контролем не було змін. Після результатів ми зрозуміли, в якій пробірці містився вірус – це були пробірки номер 1 і 8

Олена Бабяк з Луцька мріє стати вірусологом. Тому дуже зраділа, коли Мала академія наук запросила її до літньої школи з біохімії, що працювала в Німеччині на базі експериментальної лабораторії для молоді X-Lab. Разом з Оленою ще 10 українських школярів на два тижні переодяглися в білі халати і наділи стерильні рукавички.


Оксен Лісовий, директор Малої академії наук України

 Діти працюють у тематиці і на обладнанні, яке сформоване під дослідження нобелівського лауреата Ервіна Неєра. Дітям пощастило брати участь у дослідженнях, які знаходяться на піку сучасної науки. Рівень наших дітей виявився дуже високим і про це неодноразово зазначали наші колеги, вчені з Німеччини.

Навчання в лабораторії відбувалося тільки англійською мовою за чотирма напрямками – генетика, нейрофізіологія, молекулярна хімія і мікробіологія. Весь перший день у літній школі дітей знайомили з обладнанням і реактивами. А потім вони відразу взялися до практичних занять.


Антон Назаров, учасник школи МАН

 У нас два эксперимента: один связан с внедрением в клетку меченой ДНК белком GFP, завтра утром мы будем смотреть, что у нас получилось – будем под микроскопом рассматривать наши клетки. Ну и следующий эксперимент у нас будет с подсчетом клеток в камере Гаряева – мы будем сначала красить клетки в синий цвет, а затем подсчитывать их количество – мертвых и живых клеток.

Школярі ледь дочекалися наступного дня занять, аби побачити результат –   чи «прижилася» молекула ДНК в клітині.


Юлія Кисиличак, учасниця школи МАН

 Зараз можна спостерігати флуоресценцію клітин, тому що ми додали GFP і ми можемо бачити клітини, забарвлені яскраво-зеленим кольором.

Діти щодня натхненно працювали в лабораторії з ранку до вечора і сподівалися: завтра буде ще цікавіше. У цьому юні біохіміки не помилялися. Про інші експерименти українців у Німеччині ми розкажемо в наступних випусках Інтелект.UA.
Переглядів: 820 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК