Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 03:44

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Вересень » 22 » Лірики та фізики...
15:30
Лірики та фізики...
Відомий поділ на фізиків і ліриків  проявлятися саме в підлітковому віці. Тоді стає зрозуміло,  яка з півкуль домінує у людини. Ось  скажімо,  Пушкін – був геніальним поетом, але нікчемним математиком, чи Павлов – учений-фізіолог, цілковито зосереджений на своїх дослідженнях. Та  є приклади, коли в людини однаково потужні обидві півкулі мозку і вона може успішно проявляти себе відразу в кількох сферах, як Ломоносов, Мікеланджело чи Тарас Шевченко.  Мало не кожна дитина епохи радянського союзу відвідувала музичну школу  і якісь гуртки. Бо тоді прагнули виховати всебічно розвинену людину. Але в такому освітньому асортименті дитина губилася і розпилювала свій  справжній талант.
Сьогодні  - інші крайнощі. Більшість школярів  - особливо на периферії – не мають змоги виявити своє обдарування. У селах та районах  гуртків уже давно  немає.  А в школі - стандартні нудні  уроки.Наталя Поліхун – завідувач відділу підтримки обдарованості та міжнародної співпраці Інституту обдарованої дитини

Її навчання повинно бути задоволенням, і якщо цей внутрішній емоційний стан їй подобається, її захоплює, вона розкриває себе.

В освіті потрібні нові підходи – пояснює директор столичного ліцею-інтернату № 23. Цей заклад один із небагатьох, який організував позакласні гуртки – від регбі до гри в духовому оркестрі.
Валентина Петрик – методист ліцею-інтернату №23

Мы отошли от той системы советской, когда всех детей пытались причесать под одну гребенку Мы хотим, чтобы каждый ребенок смог себя выразить в том плане, который больше всего подходит его душе. Если первая половина дня – это обучение. То вторая половина дня – это и самоподготовка, выполнение домашних заданий. Кроме того, все свободное время направлено на развитие каждого ребенка.

Ще одна новація: у ліцеї відкрили 3 класи панянок  - для дівчаток, і 10  кадетських класів - для хлопчиків.  Для дітей – це цікава  гра, яка до того ж  виховує у хлопців патріотизм та дисципліну. Між іншим,  таке розділення -  вплинуло позитивно й на навчання, розповідають у школі. Таких висновків  дійшов після проведення своїх досліджень молодий науковець Антон Даник.Наталя Головіхіна – директор Ліцею-інтернату №23

Дети мальчики, когда они в классе, они больше раскрываются, какие то способности. Они наверное смелее делаются, не комплексуют, потому что сидит девочка, она мне нравится, я не так отвечу и не буду знать тот предмет. А у них действительно и знания лучше, и физкультура у нас получается. Точно также и у девчонок получается лучше.Другокласник Віталій Федоренко вчиться в кадетському корпусі.  Але це йому не заважає паралельно вивчати і  інші предмети.

Віталій Федоренко, учень Ліцею
Есть такой журнал и на каждом выпуске такая штучка или клей – Галилео журнал, и там в такой упаковке чехол такой там наборы для химии, для ученых.

Прощупати талант учня – найголовніше завдання педагога,  переконані в Інституті обдарованої дитини. Науковці кажуть: обдаровані всі діти – і навіть двієчники. Але кожен у різній сфері. 
Володимир Камишин  – директор Інституту обдарованої дитини

Більшість обдарованих людей, обдарованих дітей, вони обдаровані не тільки в одній вузькій області. Таких прикладів дуже багато – Ломоносов, Ейнштейн. Ломоносов був обдарований в різних областях – фізика, хімія, література, мистецтво.
В Україні розрізняють 12 видів обдарованості. Але оскільки  у школярів захоплення можуть  кардинально змінюватися – як підтвердив манівець   -  талант виявити не просто. Якраз у цьому  і має допомогти  спеціальна комп’ютерна програма від  Інституту обдарованої дитини.
Програму Універсал створено  8 років тому. Це – діагностичний  комплекс, який дає змогу визначати проблеми і потенційні можливості учнів  – у фізичному, психічному  і соціально-духовному розвитку.

Кожен учень із першого по одинадцятий клас двічі на рік проходить спеціальну діагностику. Критеріїв тестування – 9. Тож одразу видно, як змінюються захоплення школяра.

Валерій Киричук – завідувач відділу проектування розвитку обдарованості Інституту обдарованої дитини

Ми маємо два методи збору інформації –+і учень відповідає на відповіді на бланках, а потім оператор, чи той же психолог, вводить інфу в комп’ютер. І діалог – коли учні заходять в комп. клас – і на екрані з’являються питання – учень відповідає, і одразу автоматично йде обробка результатів, зразу йдуть автоматично характеристики, рекомендації для класного керівника, для батьків, для психолога, і для самого учня.
В Інституті обдарованої дитини пояснюють: якщо  правильно визначити  талант у школяра, він правильно обере  професію і неодмінно буде успішним у ній.  Не даремно ж кажуть,  геніями не  народжуються, ними стають!

Переглядів: 1785 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК