Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 03:34

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Червень » 21 » Літні школи: закарпатське мистецтво
19:04
Літні школи: закарпатське мистецтво
Ці химерні візерунки на глиняному посуді лише на перший погляд - просто прикраса. Насправді в них – глибокий сакральний зміст. І процес створення тарілочок непростий, починається з ідеї.

Іларіон Вовк, учень МАН

Я вибрав собі знак сонця, знак вогню – ось це він, посередині. І знак води – він тут. Мені здається, що це дуже красиво і схоже на якісь скіфські тарілки. В мене таке відчуття, ніби я повернувся в чотири роки і мені дуже весело, мені це дуже подобається»
Не лише українське гончарне мистецтво, а й японське – орігамі – опановували школярі в таборі на Закарпатті. Складати кольорові папірці в незвичайні фігури особливо сподобалося дівчатам. А після того, як їм переповіли давню легенду – взялися до роботи з іще більшим запалом.

Євгенія Заболотна, учениця МАН

У нас в кімнаті дівчатка вирішили робити журавлики, бо існує легенда: якщо ти зробиш багато – тисячу – журавликів, то виконається твоя мрія. Дівчатка повірили і зараз вони колекціонують, збирають і вірять в те, що колись їхня мрія, їхнє бажання здійсниться.
Поки що дівчата виготовили близько двохсот фігурок, але в них ще досить часу: літня  школа мистецтвознавства тільки-но почалася. Різноманітні майстер-класи, екскурсії, цікаві лекції – заплановано багато. Розім»явши руки гончарством і орігамі, школярі заходилися розминати ноги – вивчати традиційний закарпатський танець.

Поліна Горлач учениця МАН

Дуже важко встигнути за темпом, адже в наших танцях на Сумщині він або повільніший або ще швидший. А тут він такий змішаний, дуже важко за ним встигнути

Танці не всім давалися легко, адже досі ці школярі вивчали мистецтво теоретично. Всі вони – члени Малої академії наук, пишуть роботи, проводять дослідження, беруть участь у конкурсах і виставках. За хороші результати отримали цей подарунок – десять днів у мальовничому закарпатському селищі – щоб і відпочили, і нового досвіду набралися.


Оксана Лібак, педагог Закарпатського обласного центру наукової творчості учнівської молоді

Головна мета роботи цієї літньої школи – дати дітям знання, розширити їхній кругозор і трошки дати можливість відпочити, ознайомитись з краєзнавчими родзинками Закарпаття
А вчитися юним митцям є в кого. Заняття проводять педагоги Закарпатського художнього інституту та члени Національної спілки художників. Спілкування відбувається на свіжому повітрі, тож користь від нього незаперечна – і для здоров’я і для інтелекту.

Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України

 Ми проводимо такі школи і дуже уважно розглядаємо ті заклади, ті центри, оздоровчі табори з точки зору умов проживання, з точки зору можливості організації дозвілля, а також і наукової роботи. Тобто ми як через сито просіваємо десятки таких оздоровчих центрів, але потім вибираємо ті, які уже маємо досвід і ті, які можуть надати найкращі можливості

Понад вісімдесят юних мистецтвознавців розпочали всеукраїнський марафон «Літо інтелекту – 2012». Усього відбудеться 13 літніх шкіл, з них – одна міжнародна – в Китаї. Більш як півтисячі дітей – учнів МАН, які плідно працювали протягом року, зможуть тепер так само плідно відпочити.

Переглядів: 1625 | Додав: Admin | Рейтинг: 1.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК