Вітаю Вас ГістьНеділя, 18.03.2018, 03:12

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Серпень » 9 » Літня школа українського фольклору
11:14
Літня школа українського фольклору
У літній школі Малої академії наук діти не лише знаходять нових друзів, але й свої другі половинки. Щоправда, жартома. На Сумщині юні фольклористи-манівці зіграли театралізоване весілля за місцевими традиціями. Весільні пісні, хороводи, танці розчулили тутешніх бабусь та здивували молоде покоління.

Ганна Кочетова - учениця літньої школи Малої академії наук України

Ми більше всього розглядали весільну обрядовість на лекціях, і можна було помітити, що деякі обряди проводяться в порівнянні – ось Захід, ось Схід по-різному. І у деяких областях, в областях Західної України збереглися більші традиції ніж на Сході у нас.

Весільні обряди стали для учнів одним із пунктів захопливої мандрівки давньою Сумщиною. Протягом двох тижнів вони подорожували, досліджували історію, народні звичаї та обряди.


Дарія Гордовенко - учениця літньої школи Малої академії наук України

Мені вдалося побувати у місті Путивлі, Глухові, та ми плануємо поїздку до міста Тростянець. Також у нас була прогулянка по місту Суми, мені дуже сподобалось. Дужа гарні краєзнавчі музеї, у Путивлі мені сподобався музей військової техніки під відкритим небом. Це було цікаво, і місто партизанської слави мене дуже вразило.

В Путивлі, місті партизанської слави, діти не лише ознайомилися з історією самобутнього краю, але навіть і вивчили кілька партизанських пісень. Хлопцям особливо сподобалася зброя. Хоча і дерев’яна. А ось дівчата є дівчата. Їм би лише співати, танцювати, прясти та ткати.


Дарина Рябоконь – учениця літньої школи Малої академії наук України

Мені дуже сподобався ткацький станок. Я навіть пробувала ткати килими, ткати рушники. Це дуже чудово. Я б дуже була рада, якщо б сьогодні повернулися і глиняні вироби. Тому що ми також брали участь – могли ліпити глечики.

Особлива місія юних науковців – вивчення місцевого фольклору. Марія Бекеш приїхала сюди із Західної України. Каже – сучасна молодь мало дбає про збереження своєї історії та культури. Тому ще змалечку дівчинка взялася за дослідження.


Марія Бекеш - учениця літньої школи Малої академії наук України

Я беру диктофон у руки, виїжджаємо у село, не має різниці у яке, в яке попадемо, в таке і їдемо. Заходимо в село, питаємося якусь бабусю, де у вас є якась бабця, яка гарно співає, яка знає якісь гарні стародавні звичаї, і вже так спілкуємося, потрібно якось так по простіше, щоб було приємніше, похвалити бабусю, щоб легше з нею спілкуватися, і так записуємо різні пісні.

Графік літньої школи був просто шаленим. Два тижні вмістили в себе лекції, екскурсії, спортивні ігри, пісенний фестиваль і навіть конкурс краси. Крім того, діти провели і соціальну акцію – «Стоп курінню».

Переглядів: 1272 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК