Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:27

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Жовтень » 5 » Літня школа з астрономії. Завжди цікаво
18:33
Літня школа з астрономії. Завжди цікаво

Зовні - звичайна пісочниця для малих дітей. Але тут – старшокласники. І зовсім не граються, а роблять серйозні дослідження - з астрономії. Вивчають характеристики кратерів, які утворюються на місяці після падіння метеоритів.
 

Яна Павленко, учасниця літньої школи МАН
Метеорит – це кулька, ми досліджуємо масу, об'єм тощо. Кидаємо спочатку з 10 сантиметрів, потім більше, потім більше. Потім досліджуючи діаметр, висоту та якщо є промені так звані та вивчаємо за формулою, знаходимо

 

Для них, тридцяти юних астрономів, небо – не лише простір над головою, а об'єкт для дослідження. Чим вони і займаються вдень і вночі – без перебільшення. Адже програма літньої школи з астрономії, яку для допитливих учнів організувала Мала академія наук, передбачає майже цілодобові заняття.
 

Ігор Чернецький, завідувач лабораторії «МАНлаб»
 Спостереження не є основним в астрономії, оскільки даних спостережень досить багато. Головне завдання, яке ми вирішили в межах нашої школи – це приділяємо набагато більше уваги вмінню дітей опрацьовувати дані.

Вдень школярі працюють у кабінеті за комп'ютером. Здавалося б – нонсенс: як можна досліджувати небо у приміщенні? Учні пояснюють: сучасні технології дають таку можливість. Мало того, робота за комп'ютером для астронома не менш важлива, як за телескопом.
 

Юрій Пекарський, учасник літньої школи МАН
Ми беремо дані з орбітального телескопа Сохо, він знімає сонце постійно, у нас дані за кожні півтори години. Тому так, не виходячи з дому, від комп'ютера ми можемо передбачити вибух на сонці. Зараз воно достатньо активне, порівнюючи зі стандартними позиціями сонця. Раніше воно було активніше, зараз пік уже пройшов.

Такого висновку Юрій зі своїми колегами дійшли в результаті цієї лабораторної  роботи – дослідили плями на сонці. Астрономією юнак цікавиться вже кілька років, у літньому таборі також не вперше. Щоправда, раніше астрономічна школа проходила в Криму, зараз – неподалік Києва. Юрій зазначає: тут небо зовсім інше.
 

Ігор Чернецький, завідувач лабораторії «МАНлаб»
Засвітка неба через те, що поряд знаходиться великий мегаполіс. Тобто якщо ми говоримо про якість зоряних спостережень, спостережень за небом, вона зрозуміло, буде гіршою + 03626 Київ знаходиться в поліській зоні, яка вкрита лісами, тобто проблема з горизонтом, проте будь-які проблеми знаходять рішення.

Ці труднощі не лякають жадібних до знань школярів і вони вже вдень навідуються до обсерваторії, яку спеціально для них побудували працівники лабораторії «МАНлаб». Перевіряють, чи готовий телескоп до нічної роботи. Тут працюють групами по п'ять чоловік, кожна – одну ніч. Для Анни астрономія – наука незвідана, тож чергування в обсерваторії не може  дочекатися. А поки виконує не менш цікаву «денну» лабораторну.
 

 

Анна Бірюкова, учасниця літньої школи МАН
 Мы анализируем спектры разных химических элементов – их всего четыре, а потом смотрим химические элементы в атмосфере, в некоторых звездах и сравниваем полученные данные. Наше поколение хочет найти планету, где мы можем проживать и это явный пример того, что если где-то есть такие же химические элементы, то значит, там тоже возможно жить.
 

Поки шукають інші планети, на яких можна жити, із захопленням досліджують свою. Але ентузіазм та цікавість юних науковців уже сягнули далеко за межі Землі. І хоча в цій школі вони із захватом відкривають для себе київське небо, але, слухаючи розповіді досвідченого астронома Юрія, мріють побачити в телескоп іще один шматочок небес – рідних, кримських.

 

Переглядів: 546 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК