Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:28

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Липень » 26 » Літня шкоола на Чернігівщині видкриває таланти у природознавстві
14:47
Літня шкоола на Чернігівщині видкриває таланти у природознавстві
Під одним дахом дозвілля і наука – такий мікс випробували учні літньої школи МАН на Чернігівщині. Тут зібралися  найкращі  юні дослідники природи із 15-ти  областей.

Ольга Шеремет - методист чернігівського відділення МАН України

Літня школа дає трохи більше знань, ніж у школі, об’єднує дітей, які більше цікавляться біологією, якщо в школі, то там зібрані діти, які мають різні інтереси, а тут об’єднуються діти, як от школа «Юний природознавець», тобто об’єднуються діти, які цікавляться біологією.

Розпорядок дня – як у таборі. О 8-й ранку зарядка, далі сніданок і лекції. Дітей розділили на дві групи – ботаніків та зоологів. Після теорії  практика – похід до лісу за зразками. Для Ольги Лапи з Бахмача вже перша подорож на природу стала відкриттям.


Ольга Лапа – учениця Малої академії наук України (Чернігівська область)

Як ми подорожували в ліс в літній школі ми бачили хвощеподібні з давньої ери, і це було дуже цікаво, ми їх навіть збирали на гербарій, і потім засушували, і будемо робити з них гербарій.

Юрій Карпенко викладає в літній школі дві дисципліни – ботаніку та екологію. Каже: учні найбільше цікавилися історією досліджень рослин, а також їхніми латинськими назвами. А ще їм сподобалося працювати з приладами,  зокрема професійними мікроскопами, яких у їхніх рідних школах дефіцит.  Фіналом занять став круглий стіл.


Юрій Карпенко – зав. кафедри екології та охорони природи Чернігівського національного педуніверситету ім. Тараса Шевченка

Мета була показати екологічні проблеми в регіоні України. Ми намагались показати дітям, що є не тільки констатуюча частина, але є і реалізуючи частина. Тобто показати те, що є не тільки проблема, але і шлях до її вирішення.

Манівці не обмежувалися лише ботанікою та зоологією. Організатори їм запропонували багато пізнавальних заходів.


Богдан Гончаренко - учень Малої академії наук України (Полтавська область)

Нас возили в Чернігівський зоопарк та в печери Чернігова. Ми збирали рослини, жуків, комах, а потім робили з них гербарій чи колекції.
Ольга Лапа – учениця Малої академії наук України (Чернігівська область)
До нас приїжджало дуже багато цікавих людей, з ними було дуже гарно спілкуватися, ставити їм різні питання, як вони розказували про своє життя, слухали нас, ці розповіді дуже багато чого дали для себе, для свого внутрішнього світу.

У літній школі діти змогли відчути себе дорослими вченими. Адже провели   практичні  дослідження – і в лабораторії, і в полі. Багато хто навіть визначив  для себе тему майбутньої наукової роботи. А найголовніше – це нові друзі та два тижні спілкування з однодумцями.


Переглядів: 1227 | Додав: Admin | Рейтинг: 1.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК