Вітаю Вас ГістьСубота, 24.03.2018, 18:44

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Жовтень » 18 » Людство оточують мікрочіпи
10:12
Людство оточують мікрочіпи
Цей шматок пластику – справжній комп’ютер. Бо всередині нього зашитий мікрочіп, на якому збережена інформація. Є ще й антена. З її допомогою цей комп’ютер контактує з навколишнім світом.

Іван Зайченко  – директор компанії з продажу чіпів

Антенна зашивается при производстве в саму карту по контуру,  она подсоединена к чипу. И работают они по такому принципу как обычный радиоприемник в машине.
Перші чіпи були вмонтовані у звичайні телефонні картки.  Це зробили у Франції 30 років тому. Завдяки еволюції вчені значно розширили сферу їх застосування. На Заході такі мікро-пристрої всюди - в магазинах, на складах, у банках, офісах. Ось такі чіповані браслети  використовують для ідентифікації людини.


Іван Зайченко  – директор компанії з продажу чіпів

К этому браслету подвязывался аккаунт в фейсбук. И человек мог подойти просто, приложив браслет к считывателю, моментально он чекинился на мероприятии, и при этом делалась фотография, и она моментально выкладывалась в фейсбук.

Сьогодні гнучкі чіпи ловлять інформацію на відстані до 15 метрів. У них  унікальне джерело живлення. Батарейок всередині немає, для передачі сигналу  енергію беруть фактично з повітря.


Мачуський
Андрій - директор конструкторського бюро «Шторм» НТУУ «КПІ»
Це джерело живлення створюється самим сканером, спочатку він випромінює електромагнітну хвилю досить високої потужності яка наводиться в тій антені яка всередині карти, потім там є випрямляч який цей змінний струм випрямляє і створює на невеличку мить батарейку внутрішню так скажимо віртуальну батарейку, це  конденсатори які цю енергію накопичують протягом імпульса від сканера.

Принцип дії цієї  карти такий: на самому пластику є чіп та антена. І, наприклад, на вході в будинок умонтовано пристрій для зчитування. Коли ми наближаємо карту до нього, відбувається обмін інформацією – і двері відчиняються. Причому, для того, щоб ви потрапили в будівлю, коди на зчитувачі та карті мають збігтися .


Іван Зайченко  – директор компанії з продажу чіпів

Эти номера, которые зашиты в чипы, они являются уникальными, и их невозможно повторить, и при этом обмен данными происходит в защищенном протоколе, то есть его просто невозможно взять и перехватить. Поэтому он однозначно идентифицирует именно ту карту, которую вы приложили.

Унікальні не лише розміри чіпа – мікроскопічні. Дивує і обсяг його пам’яті. Вже сьогодні він здатен зберігати до 4-х сторінок друкованого тексту. Це може бути інформація як про будь-який товар, так і про будь-яку людину. Дані на чіп записуються за допомогою того самого сканера, який їх і зчитує.


Мачуський
Андрій - директор конструкторського бюро «Шторм» НТУУ «КПІ»
А принцип запису звичайний цифровий як у будь-якому комп’ютері, просто є пам'ять внутрішня в цій магнітній карті там з допомогою двійкових символів кодується будь-яка інформація це може бути при чому в мікропроцесорі можна записати набагато більше інформації на тій самій площі ніж на магнітній карті чи на оптичному штрихкоді.

В Україні поки такі картки використовують переважно для доступу до приміщень та в магазинах - для захисту від крадіжок. А ще економлять час. Приміром, якщо середньостатистичний магазин взуття інвентаризує свій склад упродовж 2-3-х діб, то з чіпованими товарами – на цю роботу знадобиться всього 45 хвилин. І не потрібно сканером проводити по кожній парі туфель або черевиків, він вловить сигнал за кілька метрів.


Мачуський
Андрій - директор конструкторського бюро «Шторм» НТУУ «КПІ»
Вони набагато надійніші ніж контактні карти тому що механічні ушкодження вони не заважають роботі цього процесора , бо процесор прихований під шаром захисного пластика . він закритий тому такі дрібні пошкодження. Я знаю що гарантійний термін цих карточок зараз приблизно у світі середній, сім років служби для щоденного використання.

Безконтактні картки поступово витісняють звичайні банківські, які потрібно проводити через сканер або вставляти в банкомат. Тепер можна просто підносити картку до зчитувача і фінансова операція здійснюватиметься. В майбутньому, прогнозують фантасти, такі чіпи стануть паспортами людей, і будуть вживлюватися нам під шкіру.

Переглядів: 961 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК