Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 04:48

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Квітень » 20 » Локатор зір не замінить, але...
10:36
Локатор зір не замінить, але...
Один із найдорогоцінніших дарів людині – зір. Втратити його – означає стати безпорадним і відірваним від життя. Похід до магазину, буденна домашня робота, проїзд у транспорті – такі прості речі є справжньою проблемою для сліпих.Але незрячі люди теж мають право і хочуть  жити повноцінно. Допомогти їм прагне молодий науковець із Миколаєва Іван Селезньов.
З висоти двох тисяч метрів орел може вгледіти  невелику здобич на землі. Ми здатні бачити лише половину того, що хижий  птах. Крім того, кожен  дев’ятий мешканець планети має порушення зору. Але навіть у зовсім незрячої людини повинно бути повноцінне життя, вважає  молодий науковець Іван Селезньов.
Іван Селезньов – учень 10 класу миколаївської середньої школи та Малої академії наук. Розробив ультразвуковий прилад для орієнтації у просторі людей із вадами зору.
Відомо, що у незрячих загострюються інші почуття – приміром, слух. Існує навіть поняття «слуховий зір». Тому при розробці приладу Іван робив ставку саме на таку здатність чути. Пристрій «побачить» перешкоду і подасть людині звуковий сигнал.
«Серце» приладу – мікроконтролер, який формує імпульси і спрямовує на передавач – транзисторний підсилювач. Ультразвукові хвилі, виходячи із випромінювача, відбиваються від предмета і потрапляють на приймач. Мікроконтролер отримує інформацію про перешкоду, аналізує дані і посилає сигнал.

Іван Селезньов, учень Малої академії наук України

 В залежності від відстані до предмету вмикається певний сигнал, яка сигналізує наскільки близько знаходиться предмет Звісно на ручку він не зможе зреагувати, але він також реагує на прозорі предмети, на майже прозорі предмети, на нього не впливають погодні умови.

Іван зазначає: користуватися апаратом можуть і дорослий, і дитина: жодного шкідливого випромінювання від нього не виходить. Якихось особливих правил застосування також немає: потрібно просто тримати прилад перед собою, в напрямку руху. Вже за сім метрів він розпізнає перешкоду і попередить про неї – що ближчий предмет, то голосніший буде звук. Поки що Іван випробовує пристрій на собі – ходить із зав’язаними очима, але незабаром планує віддати тим, кому він необхідний.

Іван Селезньов, учень Малої академії наук України

Зараз ми хочемо знайти якусь – от ми зв`язуємось із Центром реабілітації людей з вадами зору або хочемо знайти якусь сліпу людину для того, щоб вона могла використовувати пристрій і сказати нам його недоліки, щоб ми могли його доробити.

Іван і сам працює над тим, як удосконалити пристрій. Наприклад, щоб зробити його меншим удвічі – потрібні інші електронні елементи. Також дослідник зазначає: створював апарат для орієнтації у приміщенні, але побачив, що він може бути ефективним і на вулиці. Одним із основних критеріїв при проектуванні була вартість. Хлопець переконує: ціна приладу не перевищуватиме 350 гривень.


Ольга Яремчук, науковий керівник

 На Україні таких моделей, таких проектів поки що немає. Є російські аналоги, але вони дорого коштують. Наш прилад дешевший і зручніший у використанні.

Наразі Іван з керівниками свого проекту готує документи на отримання патенту. Хоче, щоб його розробка допомагала людям із проблемами зору почуватися упевнено. А головне – безпечно: в незнайомому приміщенні, у парку, а особливо – на дорозі.

Розширене дослідження на цю тему читайте в матеріалі "Найкращий навігатор для сліпих" у розділі "Дослідження проекту"
Переглядів: 1258 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК