Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 05:03

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Лютий » 10 » Макети - мистецтво, хоббі та бізнес
12:45
Макети - мистецтво, хоббі та бізнес
Більш, як 90% світосприйняття людини – зорова інформація. Решту ділять між собою інші рецептори. Тож не дивно, що раз побачити – завжди було краще, ніж сім разів почути. Якщо йдеться про майбутні проекти, котрІ зароджуються в головах архітекторів, дизайнерів, інженерів – то їхня презентація публіці впирається у складність пояснень – як допомогти  іншим правильно уявити ідею. З подібними труднощати люди зіткнулися тисячІ років тому і навчилися створювати так звані міні-копії мега-проектів – макети.
Для вікінгів будівництво човнів починалося саме зі створення макета. Стародавні єгиптяни поміщали у гробницях мініатюрні копії будинків і храмів. В античній Греції за допомогою воскових і дерев'яних макетів зодчі оцінювали гармонійність архітектурного проекту. Епоха Відродження залишила нам гігантський семиметровий макет собору Святого Петра в Римі.

Сергій Ніцкевич – директор компанії «Архітектурні макетні майстерні»

Градостроительные большие макеты создаются для того, чтобы увидеть, как вписывается здание в окружающую застройку, и по высоте, и по ландшафту. Ни одна трехмерная графика не даст ощущение объема.

Макет – це той же конструктор, тільки зазвичай не прозорий. Починається з з креслення, яке архітектор чи інженер передає макетувальникам. Для створення моделей використовують різні матеріали. Найпоширеніші - гіпс, дерево, картон, пластик, пінокартон, пап'є-маше. Макет може бути монолітним або зібраним з численних деталей, як геометричний конструктор.  


Анатолій Вишняков – заступник директора компанії «Архітектурні макетні майстерні»

Я начинал это макетное дело в 69-году, тогда это все делалось вручную – ножичком, все вырезалось, под линеечку, сейчас намного легче, потому что есть станки – чпу, на которых по программе делаются фасады и моя работа – я все собираю в группу, клею. Без ручной работы не обойтись.

Є навіть верстат, який  сам вирізає навіть фасади макетних будинків. Але перед початком роботи всю інформацію вносять до комп’ютерної програми, яка керує процесом.


Антон Вишняков – програміст

Компьютерная программа 3-D моделирования позволяет нам это в объеме, мы точно также можем это взять здание, перевести в программу станка, смасштабировать и получить уже объем непосредственно то, что на приводы станка информация подается непосредственно с компьютерных программ – 3-D макс, автокад. Потом задаем фрезу, толщину, и станок по этой программе все это исполняет.

Виготовлення макетів – справа складна і часу забирає багато. Маленьку копію  будинку можна зробити за два-три тижні, якщо модель деталізована піде два-три місяці. Раніше, пригадує Анатолій Вишняков, їх збирали в чотири рази довше. Створення З-D макета може тривати й півроку, кажуть спеціалісти. 


Антон Вишняков – програміст

Мы делали недавно макет на улице Струтинского, и вот на 3-D модели это было совершенно одно, а потом по мере создания макета приходили архитекторы, и они уже видели – ну на 3-D повернул камеру, вроде хорошо, и так вроде хорошо, а тут она стоит в объеме, и по мере создания макета принимались многие решения. Именно у архитекторов – как пойдут эти линии, что добавить, что убрать.

Вартість макетів залежить від обсягу роботи. Ось цю модель дитячого садка Сергій Ніцкевич та його колеги зробили за три тижні, коштує вона – 50 тисяч гривень. Бувають  і по 250 тисяч. Трапляються й безцінні зразки – як макет центру Києва площею 36 квадратних метрів. А такий міні-тягач обійдеться у 35 євро. Це вже хобі проектувальників. 


Сергій Ніцкевич – директор компанії «Архітектурні макетні майстерні»

Масштабные модели мы делаем, парусники мы делаем, для себя, для души. В нерабочее время.  Вот принципе, макетная мастерская и макетчики могут сделать по чертежу – любую деталь, любую вещь.

У Сергія Ніцкевича вдома понад 1000-чу моделей авто, збирає він їх з 8-го класу. Сергій Вишняков створює копію німецького вітрильника 19 століття. Каже, за Союзу не було такого розмаїття. Тому зараз діти мають більші можливості для розвитку просторової уяви.


Анатолій Вишняков – заступник директора компанії «Архітектурні макетні майстерні»

В моем детстве не было такого широкого ассортимента моделей, сейчас весь мир делает пластиковые модели, корабли, это очень помогает детям для усидчивости, для развития.

А ще макетувальники радять педагогам на уроках геометрії й креслення більше використовувати різноманітних конструкторів. Теорія – це, звісно, добре, але дітям краще розвивати здібності на практиці.
Переглядів: 2921 | Додав: Admin | Рейтинг: 1.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК