Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 27.04.2018, 09:52

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Липень » 26 » Математичні прогнози погоди - реально!
21:20
Математичні прогнози погоди - реально!
Цьогорічні дощі заскочили зненацька не лише звичайних українців, але й синоптиків. Після торішнього  спекотного літа, коли температура побили всі рекорди, таких рясних дощів з громом та блискавицями  ніхто й не очікував.
Як знаємо  – у природи немає поганої погоди. Але все ж - надмірні опади, спека або вітри,  шкодять  нашому  здоров’ю, добробуту і нищать врожаї.    Ось чому люди вже не одне століття намагаються передбачити погоду. Але навіть професійні синоптики помиляються- особливо у прогнозах на перспективу. А ось юна дослідниця -  Женя Нестеренко – спробувала зробити прогноз – аж на цілий рік. Дівчина визначала погоду математичним методом.


Євгенія Нестеренко закінчила 10 клас Яготинської середньої школи,  учениця Малої академії наук. Дослідила клімат Київської області методом математичної статистики. Першою серед синоптиків зробила прогноз погоди на наступний  рік.

Ластівки – здавна, за народними прикметами, були провісниками погоди. Перша ластівка математичного метеопрогнозування – десятикласниця з Київщини та учениця МАНу Женя Нестеренко. Методом математичної статистики дівчина зробила  синоптичні передбачення на 2011 рік.

Євгенія Нестеренко, учениця Малої академії наук

« Зараз статистику використовують де тільки можна, але до погоди вона ще ніяк не стосувалась. Тому ми вирішили спробувати, чи можна якось за допомогою статистики передбачати погоду, складати прогнози. Спробували. У нас щось вийшло.»

1922 року британський математик Льюїс Фрай Річардсон першим спробував передбачити погоду числовим методом, в основі якого – складні математичні  розрахунки, але зазнав поразки. Його починання продовжила 1950 року команда американських метеорологів. Вони спростили схему, завдяки чому електронно-обчислювальна машина впоралася із завданням. Проте широкої популярності метод не набув.

Дослідження Женя почала на Яготинській метеостанції. ЗібрАла показникИ температур та кількості опадів у Київській області за період з 2002 по 2010 рік. Проаналізувала їх і виявила закономірності.

Євгенія Нестеренко, учениця Малої академії наук

«З кожним роком є підвищення температури. Темп приросту температури також поступово збільшується. І так як ми досліджували Київську область,то ми виявили, що найбільше зростання температури відбувається у Фастові та Тетереві. А найменше – у Чорнобилі та Баришивці.»

Дівчина визначила середньомісячні та середньорІчні показникИ температур та кількості опадів у дев»яти містах Київської області. Виявила: найтепліше останніми роками було в її рідному Яготині. А в Києві випало опадів набагато більше, ніж у сусідніх містах. Ці дані Женя порівняла із нормою і з»ясувала: температурні показникИ  аж на третину перевищують нормальні для цих місцевостей. А ще помітила тенденцію: щороку спека зростає, а опадів випадає менше.


Євгенія Нестеренко, учениця Малої академії наук

« Також виявили ще таку штуку, що у 2007 році спостерігається найбільше відхилення температури від норми, яка визначена гідрометцентром. І тому цей рік вважається роком кліматичного переходу. Такий рік буває через кожні одинадцять. І тому у 2018 нам можна знову чекати таке потепління сильне»

До 2018-го ще далеко, тож дівчина за допомогою складних математичних формул і розрахунків склала прогноз на 2011 рік для Київської області. Вона стверджує, що літо знову буде «пекельним». СередньорІчна температура підвищиться на дві десяті градуса порівняно з минулим роком, кількість опадів, навпаки, має тенденцію до зменшення – проте не на багато – лише на одну десяту (0,1) відсотка. Як зазначає юна дослідниця, її метод можна використовувати для будь-якої місцевості.
Переглядів: 2814 | Додав: Admin | Рейтинг: 2.0/4
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК