Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 06:56

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Жовтень » 18 » Місцеві водойми та річки потрапили під нагляд юних науковців
23:26
Місцеві водойми та річки потрапили під нагляд юних науковців
Восьмикласниця Юля Кривоніс відома на Вінниччині як лідер екологічного загону «Зелений світ». Вона ініціатор природозахисних акцій і виставок. Тепер спрямувала свою енергію і увагу земляків на місцеву  річку Шумилівку. За  спостереженнями  Юлії, ще десять років тому глибина русла становила метр, а сьогодні - удвічі менше.

Юлія Кривоніс, учасниця конкурсу

Річка Шумилівка є одним із джерел живлення для великої річки Дністра. Тому її збереження має важливе значення для водних ресурсів. Ми проводимо роботу з відновлення джерел. На цей час ми вже викопали два нових джерела і три джерела відновили.

Результати своїх досліджень та пропозиції Юлія озвучила на великій конференції в Києві, присвяченій проблемам якості води. Цій події передував конкурс, ініційований Малою академією наук для учнів 6-8 класів «Екологія. Вода в нашому житті». Із  600 учасників до столиці приїхали 112 найкращих. Серед них і дев’ятикласник Руслан Цобенко з Одещини. Він досліджував питну воду у своєму регіоні: колодязна і джерельна виявилися непридатними до вживання, годиться лише артезіанська.
Руслан Цобенко, учасник конкурсу

Сільська рада повинна зробити хоч крок, щоб вода була чистою: хлорувати її або робити інші заходи для очищення води. Я вважаю, що люди повинні також знати, що вони п’ють. І я поінформував їх, дав достатньо інформації і більшість мене послухалася і почала використовувати якісну артезіанську воду.

Більшість конкурсантів приїхали з невеличких міст і сіл, щоб привернути увагу дорослих екологів до проблем цих населених пунктів – засміченості водоймищ, нестачі питної води.


Володимир Стародубцев, професор кафедри ландшафтної екології та заповідної справи Національного університету біоресурсів і природокористування

Екологічна ситуація в Україні досить тривожна в багатьох аспектах і, зокрема, щодо чистої води, її кількості,  якості і т.ін. Тобто проблеми у нас в Україні є, але слава Богу, що і на школярському рівні і на рівні вже більш дорослому зміцнюється розуміння того, що із цими проблемами можна боротися, можна їх долати і є перспективи поліпшення екологічного середовища і, зокрема, розв’язання  водних проблем у нашій країні

Експерти зазначили: школярі провели дослідження на високому рівні. Хоча це було й нелегко, бо не в кожному регіоні  є професійна лабораторія. Щоби діти не полишали початої справи, в Малій академії наук створили віртуальну лабораторію, де юні експериментатори можуть зробити необхідний аналіз дистанційно.


Оксен Лісовий, директор Малої академії наук

Ці учні незалежно від місця проживання через Інтернет можуть замовити певний дослід, прислати сюди зразок. Лаборант буде проводити цей дослід, а дитина через Інтернет, через веб-камеру, яка встановлена на мікроскопах або на інших приладах зможе спостерігать за тим дослідженням, яке проводиться, і керувати цим дослідженням дистанційно.

За результатами учнівських робіт МАН  планує  створити інтерактивну екологічну карту України. Наразі ж видано збірник тез, який розповсюдять у профільних наукових установах. Якщо юні і дорослі екологи об’єднають свої зусилля, то водні ресурси України будуть під надійним захистом.
Переглядів: 1696 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК