Вітаю Вас ГістьСубота, 24.03.2018, 18:56

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Серпень » 30 » Мистецтво копіювати "зелене" життя
20:24
Мистецтво копіювати "зелене" життя
Це кімната для миття посуду - і тут для дівчат проводять майстер-клас, як зробити його кришталево чистим, а потім правильно висушити: тільки догори дном. Далі дають рецепт, у якому інгредієнти: залізо, амінокислота, вуглеводи, вітаміни та гормон росту. Це не якась дивна кухня, а одне із приміщень лабораторії, де клонують рослини. Тут вимивають посуд до стерильності та готують у ньому живильне середовище. Робили це і учасники літньої школи -  учні Малої академії наук.


Михайло Небиков, завідувач лабораторії мікроклонального розмноження НДП "Софіївка"

Ми дітям показуємо вегетативне розмноження крім того, що вони побачать у підручниках. А тут вони і побачать, і своїми руками зроблять внесок - розмножать рослину.

А ця кімната дуже схожа на операційну: школярі вдягли халати, а їхні інструменти нагадують скальпелі. Щоправда, замість пацієнтів ось ці дві гілочки ліщини. Треба вибрати, якій з них робити хірургічний розтин. Підходить та, що праворуч, оскільки вона молодша. Руки рохи тремтять, адже учні розуміють важливість процедури: потрібно відсікти підходящий для клонування матеріал.


Лариса Колдар, старший науковий співробітник НДП "Софіївка"

Заняття з біотехнологій багато в чому допоможуть їм у подальшому житті. Зокрема, працюючи із рослинним матеріалом, вони знайомляться з тим, як можна розмножити рослини, крім насіннєвого та вегетативного способу, одним із методів біотехнології, таким як  мікроклональне розмноження рослин.

На жаль, слухачі літньої школи не зможуть спостерігати за зростанням своїх підопічних – вони роз"їдуться по домівках. Тож працівники Національного дендрологічного парку "Софіївка" пообіцяли молодим колегам висилати електронною поштою світлини. Ці гербарії - творіння рук школярів - також залишаться тут, хоча діти всю процедуру від "а" до "я" провели власноруч: збирали, сушили, монтували.


Інна Діденко, завідувач відділу трав"янистих рослин природної та культурної флори НДП "Софіївка"

Ми для них провели конкурс зі збирання гербарних зразків. Кожен зі слухачів зібрав гербарні зразки, засушив їх і змонтував. Для нас це також важливо. Вони дослідили трав’янисту рослинність національного дендрологічного парку, а всі ці гербарні зразки будуть зберігатися в гербарії Національного дендрологічного парку Софіївка.

Робота із рослинами непроста: вимагає  грунтовних знань та чимало часу. Тож школярі щодня висиджували по шість годин на лекціях, та ще й практичні завдання виконували. Хлопців такий режим трохи засмучував.


Олександр Вусик, учень Малої академії наук України

Для мене це трошки важко. Бракує часу для відпочинку.
Андрій Кисельов, учень Малої академії наук України
Достаточно тяжело - очень много занимаемся, свободного времени вообще нет.

А ось дівчатам такий графік до душі.


Наталія Швець, учениця Малої академії наук України

У нас дійсно кожен день розписаний по хвилинах, можна  сказати. Але мені це подобається, тому що за натурою я людина активна і  не люблю сидіти на місці.

Школярі залишили літню школу з приємним почуттям, що вони виконали важливу місію: відтворили по одному представнику флори. Діти замислилися: якби добру справу для збереження рослин зробив кожен, сумний список Червоної книги перестав би поповнюватися.
Переглядів: 2302 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/2
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК