Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 16:37

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Травень » 24 » Міжнародний день захисту рослин в Україні
13:37
Міжнародний день захисту рослин в Україні
З вини людини щорічно на планеті зникає 1 відсоток тропічних лісів, щотижня - один вид рослин. Якщо так триватиме й далі, то до 2100-го року на Землі вимре третина видів флори і фауни, прогнозують учені. Щоб привернути увагу до цих проблем, у світі традиційно відзначають Міжнародний день захисту рослин. Українські біологи – і дорослі, і школярі – також не лишилися осторонь. Хто такі діти кукрудзи? Ацтеки. А сакура - це вишня чи слива? І те, й друге. Яка рослина стала прототипом липучки? Чортополох! З такої інтелектуальної вікторини почався екскурс юних біологів у науку. Далі - похід до лабораторії детекції ГМО та біобезпеки: ознайомлення з останніми новинами генетики.Ярослав Пірко, завідувач лабораторії детекції ГМО та біобезпеки

В принципі в цей час Україна знаходиться в такій от ситуації, що генетично модифіковані організми і взагалі рослини - це реалії часу. Ми від них не можемо якось там відокремитися або поставити якісь кордони. Це те, що розповсюджено і скажемо так застосовується в усьому світі

Десятикласника Євгена Дудка також непокоїть, що український ринок переповнений недоброякісними продуктами харчування.Так звану липу – підробку - він знайшов навіть у вітчизняному меді.


Євген Дудко, учень Малої академії наук України

Я купив 10 видів меду - чотири види меду на базарі, чотири види меду у знайомого і два види в магазині. ну і виявляв в них вміст цукру, сиропу, патоки. Майже всі види меду були фальсифіковані, тільки один вид меду не містив ніяких - був натуральний"

Школярі з цікавістю оглядали обладнання лабораторії - кажуть, хотіли б на ньому попрацювати. Восьмикласницю Діану зацікавив мікроскоп, яким керує комп"ютер. На ньому, зокрема, вивчають процеси, що відбуваються в рослинних організмах. Але чи не найбільше молодих науковців вразила лекція про експериментальне розведення рослин у космосі. Досліди розпочалися ще у 90-х роках минулого століття, щоправда, в ролі біологів виступали космонавти.


Єлизавета Кордюм, професор Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України

Наш Леонід Костянтинович Каденюк, який виявився найкращим біологом з космічної біології. він провадив такі вже як то кажуть маніпуляції. Ви ж розумієте, для воєнного льотчика запилювати, збирати пилок, а потім запилювати приймачку - це напевно важка робота не лише в земних умовах, а ще й в умовах гравітації.

До міжнародного дня захисту рослин в Україні протягом тижня відбулися лекції, екскурсії, майстер-класи з біології – для всіх, кого цікавили останні досягнення науки. Наступного року організатори обіцяють відзначити свято з більшим розмахом: адже рослинний світ вартий того, щоб про нього згадували частіше, ніж раз на рік.
Переглядів: 5159 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК