Вітаю Вас ГістьВівторок, 24.04.2018, 11:53

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Січень » 2 » Молоді науковці прагнуть працювати в Україні
15:10
Молоді науковці прагнуть працювати в Україні
Він уже міг стати найуспішнішим молодим ученим на планеті, заробляти десятки тисяч доларів... Юний український науковець Іван Селезньов створив унікальний ультразвуковий прилад для орієнтації у просторі людей із вадами зору. Зі своєю розробкою увійшов до трійки найкращих винахідників світу. Дістав запрошення на роботу у Сполучених Штатах, але … вирішив лишитися на Батьківщині.

Іван Селезньов – випускник Малої академії наук України
Маю надію все реалізувати тут. Тобто робити для мешканців України. А вже потім, мабуть, розширятися за кордон.

За 15 останніх років з України виїхали 1700 учених. У нас їх стало менше втричі. Нова тенденція – масовий відплив молодих спеціалістів. Іван Селезньов переконує своїх колег – потрібно залишатися тут, у своїй країні, і робити все, щоб піднімати науку. Саме тому молодий науковець – наш переможець у номінації «Патріотичний винахід».
Якщо Іван допомагає орієнтуватися незрячим, то його колега Дмитро Румянцев – відриває очі таким же молодим науковцям, як і сам. Хлопець має кілька власних винаходів, але останнім часом займається менеджментом – допомагає просувати розробки своїх колег - створює справжню Кремнієву, або, як кажуть у народі, Силіконову  долину. У конструкторському бюро працюватимуть команди, кожен проект супроводжуватиме менеджер, юрист, економіст.

Дмитро Румянцев – організатор молодіжного конструкторського клубу
Молодіжний конструкторський клуб створюється за допомогою МАН на студії Довженка. Нам передали для роботи величезні приміщення, які складають більше 1000 кв метрів. Це не тільки офіси, а й виробничі приміщення і ми зараз займаємося створення середовища, в якому студентам буде комфортно створювати готові продукти.

Торік хлопець здобув одразу дві золоті медалі: одну – за проект зарядного пристрою для електромобіля, а другу – за розробку унікального фільтра для води. Але зараз Дмитра вітаємо з перемогою в номінації «Сила єднання» - за його діяльність задля згуртування молодих науковців.

Дмитро Румянцев – організатор молодіжного конструкторського клубу
В Європі інноваційний бізнес приносить 30% податків. 03.42 І у МАНівців, і у інших дітей, які займаються наукою, є ідеї, які можуть змінювати життя в країні, змінювати життя в світі. Єдине, що їх потрібно правильно оформити,  правильно прорахувати і передати інвесторам, щоб вони зацікавилися і вклали в це гроші.

Винахідництво, як і кохання, не має вікових обмежень. Перевірено стовідсотково. 15-річний школяр Джек Андрака з американського штату Меріленд винайшов тест для діагностики раку підшлункової залози – перевірка його приладом у 26 тисяч разів дешевша, ніж усі відомі нині методи. Колега Джека – 80 річний Девід Гілмор. Усе життя він займається бізнесом. І вже ось 40 років ніяк не може вийти на пенсію. Останній його проект – унікальний лікувальний порошок на основі імбиру.
Справжній сплав молодості та досвіду – в Центрі науково-технічної творчості «Сфера». Сюди, щоб здобути нові знання і просто випробувати свої теорії, приходять десятки київських школярів. Науковий керівник Олександр Верхман фактично створив конструкторське міні-бюро. Тут усі думають над новими проектами і разом творять - надсучасні моделі літаків, унікальні вітрогенератори та навіть цілі аеродроми. Як і учень МАН Михайло Горяка. Його ідеї та розробки –  теж для своєї держави.

Михайло Горяка – молодий винахідник
Я можу запропонувати своїй державі проект гравітаційного аеродрому, який набагато кращий звичайних аеродромів, та безпечніший. Цей аеродром може знаходитися не тільки за 10-15 кілометрів від міста. А й на околиці, або й в центрі міста. Він набагато менший.

Розробками юних винахідників цікавляться і дорослі науковці, і журналісти. А Олександр Верхман - науковий керівник та його учні заслуговують на перемогу в номінації «Інтелект без віку».

Олександр Верхман – керівник гуртка винахідників Центру науково-технічної творчості молоді «Сфера»
Це пропаганда того, що ми робимо. Ми зацікавлені в тому, щоб це презентувати, щоб якась кількість людей це бачила, щоб взагалі це все рухалось. Ми маємо надію, що наші пропозиції реальні, що вони мають втілюватися в життя. А для цього потрібно час, енергія, гроші. 0.40 Співпраця з 5-м каналом – це є презентація нашої роботи.

Та держава поки глуха до новацій. Наразі жодна розробка не переросла в дОслідну модель. Але опускати рук тут не збираються.

Олександр Верхман – керівник гуртка винахідників Центру науково-технічної творчості молоді «Сфера»
Мої учні, і я разом з ними, хотіли б якось цю країну перетворити на ту країну, з якої не треба їхати. В яку навпаки потрібно приїжджати. Ми хотіли б жити в гарній країні, в якій є нормальне цивілізоване суспільство.

Молоді герої, лауреати конкурсу проекту «Інтелект.UA» як один запевняють – будуть і далі ламати стіну байдужості, яку звела держава. Всіх їх об’єднує одне – бажання, незважаючи ні на що, працювати заради України. І хоча в іншій країні їм світять більші прибутки, вони не полишають роботу на своїй землі. Це їхній вибір  і приклад  справжнього патріотизму.  

Дмитро Румянцев – організатор молодіжного конструкторського клубу
В мене є декілька ідей, які я хочу реалізувати. Звичайно я їх хочу реалізувати по можливості, якщо буде можливість і попит на ці товари в Україні, я їх спробую реалізувати в Україні.

Вони знають, що можуть дати державі. Але що їм готова дати країна?  Свої  думки молоді науковці виклали ось у цьому листі.

Михайло Горяка – молодий винахідник
Мені не потрібні цукерки від держави. Мені потрібна увага і можливість розвивати свої проекти.

А ще мріють про державне фінансування розробок. І про практичні речі для своїх дослідів:  Дмитро Румянцев хоче верстат із числовим програмним управлінням,  Іван Селезньов – 3D принтер, Михайло Горяка – модель для випробування злітної  смуги. Кажуть, на Новий рік здійснюються всі мрії – тож, як і годиться на ці свята, лист із побажаннями відправимо  Дідові Морозу.  

Іван Селезньов – випускник Малої академії наук України
Хотілося б загадати бажання, це не тільки отримати фінансову допомогу, але й ще якусь моральну підтримку. І людей, які б разом з тобою могли б створювати щось велике та нове.

Лист відправлено – залишається чекати на  диво. Але наші герої переконані, що всі дива творимо ми самі – власною працею.  І своїм натхненням, наполегливістю це щодня доводять. А найголовніше - показують приклад іншим, що необхідно, аби бажання здійснювалися.
Переглядів: 1087 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК