Вітаю Вас ГістьПонеділок, 19.03.2018, 00:04

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Квітень » 1 » Музичний "Експериментаніум"
11:44
Музичний "Експериментаніум"

У руках Дмитра Сивоконя заграти може будь-що. Музикант-винахідник конструює музичні інструменти з усього, що є поруч. Головне - знання законів фізики та трохи уяви.
 

Дмитро Сивоконь – екскурсовод музею «Експериментаніум»
Ось наприклад беремо трубочку, згинаємо. Трошки більше згинаємо. Тобто і я поясню людям тенденцію – чим менша відстань, тим більша частота коливань повітря. І тим більша нота, вищий звук.

 

З підручних матеріалів Дмитро робить і складніші інструменти, як от пан флейту.

Дмитро Сивоконь – екскурсовод музею «Експериментаніум»
Взяли багато трубочок – пообрізали на потрібну довжину . щоб певна нота була.

 

Від матеріалів, з яких Дмитро створює інструменти, залежить і їхнє звучання – характер і тембр звуку. Відповідно - і принцип його формування та передачі.  
 

Дмитро Сивоконь – екскурсовод музею «Експериментаніум»
Беремо ось таку пляшку 18-літрову,  палку, і вийшов у нас ось таке чудо – домашній імпровізований контрабас. Тобто бачимо – тут у нас струни, якраз які ми щипаємо, і іде коливання струни, і коливання повітря, і ми чуємо звук. Якби не було цієї пляшки – ми б того не чули. Тому що пляшка у нас є резонатором – вона порожниста всередині, тому звук відбивається від стінок і багато разів підсилюється.

 

Якщо Дмитро створює звичайні музичні інструменти з незвичних матеріалів, то історія багата і на протилежні приклади.
Вакрапуку – індіанці виготовляли його з рогів худоби. Китайську скрипку Ерху обтягували шкірою пітона. Терміти, які точили евкаліпти в Австралії, і не здогадувалися, що допомогли винайти музичний інструмент Диджериду. В Македонії популярні Гайди. Їх виготовляють із випотрошеної кози чи баранчика, в які надувають повітря. Тому часто в гайд є роги або й ціла голова тварини. Перші монгольські Ігілі робили з черепів коней. А ось зараз на службі в меломанів – наука. Вчені розробили навіть лазерну арфу. У якій замість струн – струмені світла

 

Дмитро Сивоконь – екскурсовод музею «Експериментаніум»
Також можна експериментувати не лише з різними матеріалами, тобто робити якісь незвичні інструменти, навіть можна щось нове вигадувати з простими інструментами.

 

Звук можна не лише почути, але й побачити. Винахідники з його допомогою навіть змусили завмерти струмінь води.
 

Олександр Пархоменко - екскурсовод музею «Експериментаніум»
У нас есть генератор, который задает определенную частоту, есть маленький усилитель и есть динамик. Динамик присоединен к трубке жестко. То есть, как колеблется динамик, то и так колеблется трубка. Через трубку мы подаем воду. У камеры телефоны есть определенная частота смены кадра – 24 кадра в секунду. Если мы подадим точно такую же частоту на динамик – вода, если мы будем смотреть через камеру телефона, она замрет.

Наука – допомагає пізнати звук – невід’ємну частину життя, а через музику осягаєш світ, бо це універсальна мова людства. Винахідники довели, що навчитися розмовляти цією мовою можна, навіть не виходячи з дому. Чим хочуть поділитися і з іншими людьми – в цьому музеї вже незабаром проведуть майстер-класи для всіх охочих.

Переглядів: 975 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК