Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:29

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Вересень » 21 » На СТО можна їздити значно рідше
00:13
На СТО можна їздити значно рідше
За 5 років власник автомобіля вкладає в нього майже  стільки ж грошей, як і на придбання залізного коня. За цей час 70-80 %  коштів іде на пальне. Ще 10 процентів потягнуть страхові поліси. 1/10 – технічне обслуговування. Учень Малої академії наук Богдан Ніколін може навчити, як економити на експлуатації машин.
Богдан Ніколін – учень Малої академії наук та студент НТУУ «КПІ». Розробив метод прогнозування технічного стану автомобіля. Доводить, що за допомогою статистичної інформації про обслуговування авто, застосовуючи математичні формули, можна значно поліпшити догляд за машиною та здешевити її експлуатацію.
Сучасна система технічного огляду недосконала, стверджує юнак. Всі авто стрижуть під один гребінець: після мінімального  пробігу, а це 10 або 15 тисяч кілометрів, одразу на ТО. Тоді як потрібно враховувати і марку автомобіля, і вік, і навіть умови, в яких він їздить, а також і пору року. Нова методика розглядає майже всі параметри життя машини.

Богдан Ніколін – учень Малої академії наук України

При визначенні і прогнозуванні технічного стану автомобіля враховувався не тільки його пробіг, марка і  рекомендації, надані із заводу, а також і термін перебування авто в експлуатації. Це дало змогу уточнити ймовірність виникнення відмов його систем і зробити більш оптимальними терміни проведення технічних обслуговувань.

В основі методу – математика та статистика. Але щоб ними скористатися, на  СТО для початку мають створити базу даних: зібрати інформацію  про поломки авто та його експлуатаційні характеристики. Для кожної марки має бути свій файл. Тоді буде видно, що найчастіше ламається і що може найближчим часом вийти з ладу. Прогнозувати  справність машини за методикою Ніколіна допомагають спеціальні формули.


Богдан Ніколін – учень Малої академії наук України

Математична модель – це збірка формул. Там є декілька основних параметрів, зокрема, щодо надійності автомобіля, його безвідмовної роботи. За цими формулами можна визначити, яка із систем буде непрацездатною в даний момент і потребуватиме ремонту. Саме за збіркою цих формул можна визначити загальний стан автомобіля.

«Піддослідним кроликом» у Богдана була ВАЗівська сімка, яка їздила у Вінницькій області і там же обслуговувалася.  Хлопець занурився у вивчення журналів місцевої СТО. В них він відшукав  записи про ремонт цієї машини. Потім усі дані ввів до своєї системи. Результат здивував – деякі послуги СТО були зовсім не потрібні, а за них сплачено гроші. Методика Богдана дає змогу власникові авто заїжджати на станцію тільки тоді, коли цього потребує машина. І водночас вона чітко показує, які деталі можуть незабаром поламатися. Нині ж часто буває, що руйнується якась одна запчастина, але про це власник не знає. Тимчасом поломка виводить з ладу й інші складові. У таких випадках  витрати на ремонт значно більші.   


Богдан Ніколін – учень Малої академії наук України

Було б набагато краще для великих сервісних станцій, для СТО, якби вони могли для своїх постійних клієнтів вираховувати і казати, коли тим краще приїжджати. Вони б знали, якому клієнтові і які саме запчастини потрібні,  щоб не перевантажувати собі склади непотрібними запчастинами і мати постійних клієнтів, котрі були б цим задоволені. Також це було б краще і для самих власників авто.

Методикою можуть користуватися як майстри на СТО, так і власники автомобілів. Тепер хлопець планує написати  програму для прогнозування технічного стану авто. Вводиш дані в комп’ютер - і він автоматично вираховує необхідний час для ремонту та вказує, на які деталі слід негайно звернути увагу. Але чи захочуть щось змінити у своїй роботі ті ж станції техобслуговування? Водії таким новаціям були б лише раді.
Переглядів: 1039 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК