Вітаю Вас ГістьПонеділок, 19.03.2018, 00:19

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Вересень » 28 » НАНОНТРАК - в Україні
09:49
НАНОНТРАК - в Україні
За комп’ютер – у спеціальному наноодязі! Незвичний вигляд має  унікальне вбрання  для тих, хто боїться шкідливого випромінювання. А ще є  захисна білизна для  людей, які носять кардіостимулятори.  Все це не фантастика, а досягнення науки нового часу – нанотехнології. Для когось - новинки, та тільки не для військових. Вони вже давно використовують захисний одяг, зокрема, й для техніки.

Олександр Савініч, викладач лабораторії "Нанотрак"

 Включаю наш радар, немного его подстраиваю… Мимо проезжает танк – сразу видно, что танк и загорелись красные лампочки, загорелся индикатор звука Пытаемся закрыть танк. Я танк закрыл – визуально локатор танка не видит, но радиолокационно он его слышит Но есть вот такой радиопоглощающий маскирующий материал. Я без особах подготовлений беру и маскирую танк.


Цей схожий на ялинку матеріал – на межі металу і скла. Кожна його голочка в шість разів тонша за людську волосину. Він необхідний для маскування військової  техніки від оптичних і радіолокаційних засобів розвідки. А ця субстанція, схожа на нафту -  не що інше, як рідкий магніт. Сьогодні його використовують як чорнило в електронних книжках. А незабаром він може стати незамінним у медицині – для адресного доставляння ліків.
Олександр Савініч, викладач лабораторії "Нанотрак"

В жидкость можно будет добавлять какое-то лекарство, так сказать, капсулировать, вводить в кровеносную систему и магнитом даже против тока крови доводить до любого больного органа фактически, например, при раковой опухоли. Если это сильнодействующий антибиотик, то он не будет действовать на весь организм целиком, а будет действовать адресно, непосредственно на это больное место.

Усі ці наукові дива постали перед очима українських школярів і студентів завдяки проведенню дружнього заходу – днів освіти Росії в Україні. Наші сусіди показали справжній технічний феномен – лабораторію нанотехнологій на колесах. Від побаченого та почутого  молоді дослідники були в захваті.


Поліна Поречна, учениця Малої академії наук України

 Я дізналася, що існує розумний одяг, який може через настрій колір міняти
Олексій Синак, учень Малої академії наук України
Найбільше мені сподобалися оксиди металів, розчинені у воді, якими можна було керувати за допомогою магніту.

Лабораторія «Нанотрак» на колесах уже третій рік.  Молоді науковці-старшокласники самі беруть участь в унікальних експериментах.   Заняття - і теорія, і практика -  тривають 50 хвилин. Для дітей вони безкоштовно. А ось державі така машина з обладнанням обійшлася недешево: у два мільйони доларів. Але в Росії вирішили, що для популяризації науки можна дозволити такі витрати. Українським освітянам цікавий досвід колег.


Оксен Лісовий, директор Національного центру «Мала академія наук України»

Це досвід того, як сусідня країна проводить пропедевтичну роботу серед учнівської молоді, як популяризують наукові знання росіяни, якими засобами, технологіями вони користуються,  і відповідно - можливість застосування таких технологій в нас, в Україні.

Російську ж сторону зацікавила організація позашкільної діяльності в Україні, зокрема, робота, яку проводить Мала академія наук. Попросили навіть поділитися методичними матеріалами. Партнерські  стосунки скріпили  договором  про співпрацю. До речі, нанолабораторію на колесах прийшов оглянути і український  міністр освіти і був вражений не менше за дітей. Тож не виключено, що в майбутньому і нашою державою подорожуватиме така наукова машина.


Переглядів: 1145 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК