Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 27.04.2018, 09:49

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Квітень » 18 » "Нанопроблеми" сучасних технологій
11:27
"Нанопроблеми" сучасних технологій
Нанотехнології стрімко увірвалися в наше сьогодення. Сенсорні дисплеї, ліки, освітлювальні прилади значно поліпшили, спростили та урізноманітнили життя людини. Та вони мають і зворотний бік.

Ірина Ястремська – учениця Малої академії наук України

Найбільше наночастинки вражають печінку, селезінку, легені - руйнують мембрани клітин. Вони є у вихлопних газах автомобілів. І оскільки ці часточки дуже маленькі, вони здатні потрапляти в легені, тобто негативно впливати на людину.  

Ірина Ястремська – перша серед науковців вивчила вплив наночастинок на мембрани клітин організму. Унікальність дослідження в тому, що його виконала учениця 11 класу. В рамках підготовки до третього етапу всеукраїнського конкурсу-захисту робіт учнів Малої академії наук дівчина провела десятки експериментів, поглиблено студіювала  наукову літературу. І не лише виявила негативний вплив наночасток, але й розробила низку запобіжних рекомендацій.


Ірина Ястремська – учениця Малої академії наук України

Працівникам фірм, де використовуються наночастинки, рекомендують давати антиоксиданти, щоб нівелювати негативний вплив. Також рекомендуємо перейти на екологічно чисте пальне.

Для школярки Даші Шлапак участь у третьому етапі МАНівського конкурсу особлива. Вона вперше пробилася до фіналу. Над своєю роботою працювала півтора року – досліджувала вплив людини на водне середовище та його мешканців.


Дарія Шлапак – учениця Малої академії наук України

Внаслідок людської діяльності забруднюється водне середовище щорічно важкими металами. Навіть в Україні вже поступово забороняють вироблення побутової хімії фосфатовмісної. І  це досить ефективне розв’язання проблеми.

З мийними засобами, побутовою хімією у воду потрапляють цинк, хром, кадмій, нікель. Метали накопичуються в рибі і під час споживання рибних страв переходять в організм людини.Дарія Шлапак – учениця Малої академії наук України

Важкі метали, які потрапляють у водне середовище, призводять до загибелі гідробіонтів - це мешканці водного середовища, які в процесі філогенезу пристосовувалися до умов життя у воді.

Разом з Іриною і Тетяною за перемогу у відділенні екології та аграрних наук змагалися ще 143 молоді науковці. Кожен складав непростий іспит.


Тетяна Піщеріна – заступник директора НЦ «Мала академія наук України»

До роботи в журі третього етапу конкурсу, як правило, залучаються доктори, професори ВНЗ. І, звичайно, не випадково. Їм це цікаво, оскільки є справді достойні діти, цікаві роботи. Вони дістають задоволення від спілкування з такими дітьми.

Наступними після екологів змагання почнуть мовознавці. А закінчиться третій етап всеукраїнського конкурсу наприкінці квітня.
Переглядів: 1169 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК