Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 27.04.2018, 09:47

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Квітень » 20 » Нанозір - необхідність чи забаганка
11:12
Нанозір - необхідність чи забаганка
Сьогодні є чимало технологій, які розширюють можливості людини. Приміром, значно поліпшують зір. Але справді ефективних новацій для сліпих  не так уже й багато.Якщо незрячі прагнуть бодай трохи поліпшити зір, щоб розрізняти хоча б обриси навколишнього світу, то здорові часто не задоволені своїми природними даними. Хто б, скажімо, відмовився від феноменального зору таргана, який здатен помітити рух об’єкта завбільшки дві десятитисячні міліметра. Бажання досягти нереальних –надприродних - можливостей нерідко рухало технічний прогрес у такій сфері, як оптика.


Георгій Пархоменко – головний лікар системи клінік «Новий зір»

Это микроскоп, который дает очень качественное разрешение, изображение, такого качества, которое позволяет увидеть такие детали, о которых даже и не подозревал, что они существуют. Здесь уже на уровне получается на уровне мельчайшей анатомии, гистологии клеточного строения глаза. Первый раз, когда я такое изображение увидел, просто даже испугался, потому что никогда не видел таких деталей.

Саме з таким мікроскопом працює Георгій Пархоменко. Завдяки цьому приладу він може  моделювати операцію ще до її початку. На око проектується зображення тих дій, які хірург має виконати – лінії майбутніх розтинів, точки свердління. Сучасні мікроскопи оснащені навіть операційними комп’ютерними системами.


Георгій Пархоменко – головний лікар системи клінік «Новий зір»

В первую очередь это система Калисто, которая недавно появилась в мире, и суть этой системы в том, что микроскоп следит за глазом пациента, то есть хирург все время видит неподвижную картинку, хирургу даже не нужно думать, он все время видит качественное изображение, в котором соблюдены все расстояния, все оси.

Найпотужніший оптичний мікроскоп на планеті дає можливість розгледіти  елементи величиною 50-т нанометрів. Найкращий оптичний телескоп може робити чудові знімки об’єктів, до яких від Землі - понад 100 мільйонів світлових років.

Про таку точність зображення медики навіть не мріяли  ще століття тому.  Сучасні технології допомагають не лише лікувати, а й захищати. Оптика у військовій справі – також річ незамінна. Вона зробила з людини ледь не супергероя – посилила зір учетверо.

Олександр – снайпер

Непосредственно прицел может работать вплоть и до двух километров. На данном образце возможности прицела лишь ограничены возможностями винтовки. Взять даже опыт второй мировой войны, стрелок с открытым механическим прицелом с неплохой винтовки, может выполнить выстрел приблизительно до 500 метров.

Олександр – стрілець спецпідрозділу внутрішніх справ. Використовує як звичайний приціл, так і приціл нічного бачення. А ще – нічний бінокль.


Олександр – снайпер

Данный прибор используется как правило вторым номером, так как первый номер постоянно наблюдает в винтовку, а второй номер помогает напарнику используя данный бинокль ночного видения, дабы покрыть большую площадь наблюдения.

Не тільки приціли у військових унікальні. Так, для американської армії розробили аудіо окуляри, здатні не лише захищати очі від сонця, але й замінювати рацію. Є ще й спеціальні куленепробивні окуляри. Вони можуть витримати постріл зі зброї 12 калібру з відстані 5-ти метрів.

Винахідники створюють все нові й нові гаджети, які збільшують зорові можливості людини.
Компанія Гугл розробила унікальні окуляри доповненої реальності Project Glass. Вони можуть замінити телефон, планшет і GPS-навігатор, виходити в Інтернет, повідомляти прогноз погоди, прокладати пішохідні маршрути і розпізнавати голосові команди. А ще здатні відтворювати музику та фотографувати. Прогнозована ціна - 250-600 доларів.
Тим часом незрячі і далі живуть у своєму вузькому світі. Лікар Пархоменко не згоден. Каже, для них розробляється чимало новинок. Приміром, ультразвукові локатори, або ж прилади на основі інфрачервоного випромінювання. Про штучні очі поки не йдеться. Учень Малої академії наук пропонує свій звуковий пристрій. Важливо, щоб це не стало черговою ідеєю. А щоб він пішов у виробництво і служив сліпим так,  як інші технології - здоровим людям.
Переглядів: 1594 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК