Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:33

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Лютий » 10 » Наочне приладдя для вивчення природних форм
12:26
Наочне приладдя для вивчення природних форм
Коло – найпростіша із кривих ліній. З давніх-давен люди спостерігають таку форму в природі. Це обрис сонця або повного місяця. Якщо у спокійну гладь води кинути камінь, то хвилі розійдуться саме колами. Деякі тварини – медузи, краби – завжди рухаються по колу. Людина із зав’язаними очима теж не зможе пройти по прямій – обов’язково почне кружляти. Так само не вдасться намалювати ідеальне коло від руки. Але людина для цього винайшла спеціальні інструменти, які сьогодні незамінні на уроках математики.
Яким чином можна самому виміряти площу городу чи будівлі, або об’єм посудини без спеціальних приладів? Необхідними знаннями нас озброює геометрія. І хоча це одна із найскладніших шкільних дисциплін, та хто добре її опанує, не залишиться безпорадним у щоденному  житті. І тут багато залежить від майстерності вчителя. Одним із його завдань є формування просторової уяви у дітей.

Сергій Головатюк – учень 9-го класу

Головне зрозуміти ці фігури, і воно само якось легше потім вивчається.

Сергій Головатюк – учень Катерини Петровської. Педагог викладає в  ліцеї-інтернаті №23 міста Києва вже 41 рік. За цей час змінилося багато – і підходи до навчального процесу, і технічні засоби.


Катерина Петровська – викладач ліцею-інтернату Кадетського корпусу №23

Зараз ми працюємо з інтерактивною дошкою, ми більш широко використовуємо технічні засоби. Тут більш широко можна дітям показати, розказати. Щоб вони бачили ці перерізи.

Але навіть зараз без наочного приладдя обійтися не можливо – на столі перед кожним учнем пластикова або скляна геометрична фігура.


Катерина Петровська – викладач ліцею-інтернату Кадетського корпусу №23

Починаючи з 5-го класу діти, коли знайомимося з паралелепіпедом. Діти виготовляють з паперу фігуру, чи то з дроту, чи з сірників робить. Хтось з інших матеріалів. Куби паралелепіпеди, куби, призми, щоб вони їх будували, вони їх бачили, щоб вони бачили як перетинаються ті площини.

Антон Гончаренко – учень 11-го класу цього ж ліцею. В майбутньому хоче стати архітектором. Бо його просторова уява –
подарунок від  Бога.

Антон Гончаренко – учень 11-го класу

З дитинства я починав конструювати якісь об’єкти з конструктора – простий дитячий конструктор, використовував для створення машинок, а пізніше вже перейшов до малюнку. Тобто малюючи і з цих фігур складати об’єми.

Катерина Петровська  пояснює: у математиці багато формул,  найпростіші з них має не просто вивчити, а зрозуміти кожен учень. Адже геометрія нас оточує скрізь, навіть у побуті,  тож шкільні знання  неодмінно  пригодяться.
Катерина Петровська – викладач ліцею-інтернату Кадетського корпусу №23

Дивлячись на ті піраміди Хеопса, дивлячись на ті висячі сади, це все вони бачили, що це все прийшло з далеких часів, що це є частинка – що ми є частинка всесвіту, а геометрія – це частинка нашого життя. Вона повсюди.

Учителька переконана:  конструктор, який змайструвала учениця Малої академії наук, зможе показати школярам практичну цінність геометрії в нашому житті.

Переглядів: 1770 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК