Вітаю Вас ГістьНеділя, 18.03.2018, 03:18

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Липень » 1 » Народні "сонцелови": як створити теплостанцію з підручних матеріалів
18:19
Народні "сонцелови": як створити теплостанцію з підручних матеріалів

Це важке - спільне дітище винахідників. Науковою мовою – сонячний концентратор. Його творили  протягом трьох днів на першому хакатоні SunnyDay.  Сонячний концентратор – пристрій для збирання теплової енергії сонця. Складається з вигнутого параболічного диска, який відбиває проміння в певну точку. Там воно фокусується і спрямовується на посудину, яку потрібно розігріти.
Тарас Бойків – лідер команди «Галя і Соня». Назва символічна – співзвучна з Геліо і Сонце. Разом з партнерами створили свій сонячний концентратор – працювали над ним два дні.

 

 

Тарас Бойків – представник команди «Галя і Соня»
Основна проблема створення концентратора – це створення ідеальної поверхні, від якої буде відбиватися сонячне проміння і концентруватися.

 

У підсумку – їхній концентратор –  технічно найбільш складний за виконанням – більше нагадує Великий адронний колайдер.
 

Тарас Бойків – представник команди «Галя і Соня»
Кут оцих дзеркал, від яких відбивається, верхніх, він дуже гострий, але дуже велика частина тих промінців, сонячних, які б’ють під прямим кутом, вони не потрапляють на ці два дзеркала. Для цього існує другий шар, які відбивають повністю і концентрують у цьому місці.

Потужність концентратора - 2 кіловати теплової енергії. За півгодини може закип’ятити 5 літрів води. Ще один винахідник – Олексій Заболотний сконструював удвічі потужніший пристрій. Зробили його…зі сміття. В основі – використана супутникова антена.
 

Олексій Заболотний - винахідник
Это самый дешевый способ нагреть воду от солнечной энергии. Работает очень просто. Состоит полностью из мусора, единственное немножко докупили материалов, то есть шпильки, гаечки, и шурупы.

 

Дмитро Румянцев – голова Молодіжного конструкторського бюро
Що це за цифри – це температура, яка там зараз температура – 50 градусів. Я думаю, буде в разів 4 вище, коли вони поставлять свій теплоприймач.

 

Віталій Кожевников – представник команди "Брейншторм"
Это светоотражающая пленка, для бытовых условий, окна поклеить допустим в домашних условиях. Линза – она вогнутая, чем больше угол изгиба – тем дальше будет фокусное расстояние.

 

Матеріали для відбивальної поверхні можуть бути будь-які, каже Віталій Кожевников. Це різноманітні дзеркала, спеціальний пластик, покритий плівкою, фольга тощо. Понад сто молодих інженерів не лише будували концентратори, а й розробляли інструкції зі створення пристрою – за  умовами хакатону. А ще провели екскурсію для школярів. Її організував – партнер заходу -  міжнародний благодійний фонд Гарних справ. Кажуть, у цій творчій атмосфері у дітей може проявитися  інтерес до наукових експериментів.
 

 

Андрій Зінченко – організатор проекту EnergyTorrent
Ми їм розказували про ідею Хакатону, про те, що ми робимо, простими словами. Тобто, те, що для нас це створення сонячних концентраторів з метою отримання енергії, а для них це пускання зайчиків і фокусування зайчиків в одному місці, для того, щоб отримати високу температуру. Для дітей візит на хакатон - незвична подія. Більшість саме тут уперше почула словосполучення «альтернативна енергетика».

 

 

 

Наталія Колісник – президент Міжнародного благодійного фонду гарних справ  
Ми їх привезли в рамках нашої програми «Від посмішки стане всім світліше». Ми хочемо, щоб їхнє життя було яскравим, щоб їх життя було радісним, щоб вони бачили усі позитивні аспекти нашого життя, щоб вони бачили, як можна розвиватися в майбутньому.

 

Сергій Верещак – координатор соціальних проектів Міжнародного благодійного фонду гарних справ
Ми зробили інтерактивну програму для дітей, для того, щоб по перше, їх ознайомити з тим, що таке альтернативна енергетика, для того, щоб діти росли вже з розумінням того, що все, що нас оточує може давати нам все для життя. Крім теорії школярі долучилися і до практики - самі спробували творити.  

 

Аліка Ступак – мешканка Слов’янська
Будем делать солнечную батарею.

 

Дмитро Румянцев – голова Молодіжного конструкторського бюро
Сейчас они делают здесь маленькую фото электростанцию солнечную, также они сделают ветрячок, и еще проверят механическую силу. То есть, буду крутить и получать электрический ток.

 

Незважаючи на юний вік, вони вже знають, що електрика не береться з повітря.
 

Денис – київський школяр
Это генератор, который вырабатывает энергию. Откуда берем энергию? – от паровых  машин, от всяких электростанций. – А можно по-другому получать энергию? – Да, от солнца, от воды.

 

Юрій  - київський школяр
Мне понравилось как делали всякие досочки, паучков, для того, чтобы потом сделать солнечных зайчиков.

 

Майже всі сучасні проекти в галузі сонячної енергетики передбачають лише промислові масштаби. А молоді науковці наблизили її до простих людей.
 

Ігор Кирильчук - помічник директора Інституту відновлювальної енергетики
На заході це продається в магазинах, такі концентратори, от як схожі на антени телевізійні, вони продаються просто в магазинах. Ви можете взяти собі на дачу, покласти в багажник, розставити його на триногу, нагріти 5 літрів води, заварити чай, щоб вогнище не палити.

За перемогу в хакатоні змагалися 7 груп конструкторів. Перше місце виборола команда з дещо незвичною назвою «Сосочки Лєонтьєва». Їхній концентратор зміг показати температуру 400 градусів. Переможці отримали 15 тисяч гривень на свої наступні проекти. Вже зовсім скоро креслення концентраторів опиняться в мережі Інтернет, і кожен охочий зможе власноруч повторити експерименти українських науковців.

Переглядів: 757 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК