Вітаю Вас ГістьЧетвер, 26.04.2018, 12:42

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Листопад » 25 » Наука - захищати матеріали
12:26
Наука - захищати матеріали
У такий мікроскоп можна побачити структуру будь-якого матеріалу. Наразі  під ним - уламок рейки, збільшений у 48 тисяч разів. Так можна побачити кожний атом виробу і поставити йому «діагноз», а вже потім шукати методів лікування від корозії.

Андрій Котко, науковий співробітник Інституту проблем матеріалознавства

По своим техническим характеристикам он позволяет видеть буквально отдельные атомы кристалической решетки металлов. Кроме этого он позволяет с помощью встроенного и навешеного на него оборудования осуществлять химический анализ какого-либо вещества. Практически все, с чем мы сталкиваемся в своей ежедневной жизни – это неорганические материалы: ход автомобиля, который сделан в большинстве своем из метала, дом в том числе кухонне плиты, каструли и так далее»

В інституті проблем матеріалознавства ретельно досліджують структуру різних матеріалів, у тому числі й металу. Тут кажуть: «правильне» покриття – гарантія тривалої та успішної експлуатації металевих деталей.


Ірина Уварова, науковий співробітник Інституту проблем матеріалознавства

Ніяка галузь, як машинобудування, так і літакобудування – вона не обійдеться без покриттів. Ми знаємо, що ніяка машина не буде гулять по вулиці, якщо вона не буде покрита. Машина зроблена із сталі, заліза і якщо ми так і пустимо її в оборот, то вона прокоротує через декілька там тижнів.

Першими почали захищати метал від корозії єгиптяни – ґрунтували його за допомогою клеїв на органічній основі, наносили також різні жири та олії. А одним із найпоширеніших захисних покриттів було олово. Найчастіше ним оздоблювали посуд. І хоча корозія все-одно руйнувала матеріал – на це не зважали. Бо продукти корозії олова нешкідливі для людини.

Сьогодні  матеріалів і методів покриття металів – дуже багато. Але вибрати правильні -  непросто. Можна легко помилитися. Як, приміром,  на початку ХХ століття це сталося з американським мільйонером. Він замовив розкішну яхту.  Її дно будівельники оздобили дорогим матеріалом зі сплаву нікелю та міді, решту частин зробили зі сталі. Однак при взаємодії з морською водою на корпусі почала проступати іржа. Процес корозії був настільки швидким, що яхта вийшла з ладу ще до завершення будівельних робіт.
Сьогодні про методи захисту заліза знають значно більше, ніж сто років тому. Та все одно більшість віддає перевагу перевіреному:  наносять на метал  так звані тугоплавкі матеріали.
Тугоплавкі матеріали – метали, температура плавлення яких вища за температуру плавлення заліза. До них належать титан, цирконій, гафній, хром, вольфрам та інші. Найчастіше ії використовують в авіабудуванні. Як  покриття ці матеріали себе добре проявили. Але мають один істотний недолік: вони крихкі, якщо їх використовувати окремо.

Ірина Уварова, науковий співробітник Інституту проблем матеріалознавства

Тому зробити матеріал, який би був придатний для роботи і стійкий до крихкості і як такий, що був би стійкий до зносу, то дуже тяжко. Тому ми створюємо матеріал на основі метала, а потім ми його можем покрити тими компонентами, тими сполуками, які будуть придавати цьому металу потрібні властивості.


В інституті кажуть: захисних методів поки що не поєднували.  Назарій Медюх зробив це першим.   Його  дослідження показало, як  просто і недорого можна отримати міцне антикорозійне покриття для металевих деталей. Схвалюють тут і плазмове напилювання. Кажуть: для зношених виробів це – нове життя.
Переглядів: 1308 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК