Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:35

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Червень » 21 » Науковці «навчили» Сонце виробляти холод
14:37
Науковці «навчили» Сонце виробляти холод
22 червня. Київ. Семикласник, член Малої академії наук України Марк  Пржевальский розробив двосторонній агрегат на основі «ефекту Пельтье», який одночасно виробляє холод та тепло за рахунок сонячної енергії. Про це винахідник розповів в інтерв’ю проекту «Інтелект.UA» (www.intellect-ua.info).
За його словами, Сонце може дешево та ефективно як нагрівати, так і охолоджувати. Марк зазначив, що двигуни домашніх холодильників працюють на  фреоні, який є  небезпечним для довкілля. До того ж, тепло, яке виробляє робоча камера холодильника просто викидається назовні, як непотрібне.
«Моя система працює за принципом ефекту Пельтьє. Наприклад, візьмемо два різних метали і два їх кінця – через них проведемо електричний струм. Один кінець буде нагріватися, а другий – охолоджуватися. Цей ефект називається ефектом Пельтьє. Мій сонячний холодильник складається з двох частин - гарячої і холодної. Головний елемент - сонячна батарея. Чим більше енергії потребуватиме прилад, тим потужнішим має бути фотоелемент. При появі сонця, джерело живлення одну частину нагріває, іншу  – охолоджує», - пояснив юний науковець.
Для інтенсивного й рівномірного охолодження робочої камери, з холодного боку передбачений  радіатор і вентилятор. На гарячому – теплоізольована посудина з водою. Одна година сонця змінює температуру агрегата на 10 градусів у кожній частині. Тобто вже за 2-3 години у холодильнику морозитиме, а з іншого боку агрегата з’явиться гаряча вода для побутових потреб.  
«Цей апарат також можна підключити до акумулятора чи електромережі. Приміром уночі, коли немає сонця. Що важливо – за таким же принципом може працювати й інша побутова техніка, - переконаний М.Пржевальський. Юний науковець запевнив, що нинішня технологія виробництва холоду, як у побуті, так і в промисловості, викидає у довкілля дуже багато тепла, яке можна зібрати та використати для інших потреб. Таким чином, зросте коефіцієнт корисної дії холодильних установок та загалом знизяться енерговитрати людства.
Експерт з побутового та промислового холоду Станіслав Потапов відзначив, що компанії-виробники холодильних установок і досі сушать голову, як зробити свою продукцію енергоощаднішою та ефективнішою. На його думку, переломним моментом в галузі виробництва промислового та побутового холоду стане поява справді дешевої та компактної технології отримання альтернативної енергії, передусім сонячної.
Переглядів: 1307 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК