Вітаю Вас ГістьПонеділок, 19.03.2018, 00:15

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Листопад » 9 » Науковими стежками Парижа
12:26
Науковими стежками Парижа
Старовинна будівля недалеко від знаменитої вулиці Єлисейські Поля називається Палацом відкриттів і  винаходів. Тут  щодня  - до 60  презентацій, пов’ язаних із фундаментальними науками: фізикою і хімією, математикою, астрономією та біологією.  У  кожному залі  є спеціальні лабораторії, де можна проводити досліди. Представити свій винахід може будь-хто, потрібно лише подати заявку. Саме такого  центру дуже бракує в нашій державі, переконані  українські молоді дослідники, для яких Мала академія наук організувала екскурсію науковими стежками Парижа.

Влада Шарковська, Херсон, учениця МАН

Обязательно нужно построить такой же городок в Украине для наглядности, чтобы ученики могли приходить, смотреть  и заниматься. Это всегда интересно, потому что наглядно, прививает  любовь к науке.

Наталя Погасій, Дніпропетровськ, учениця МАН

Дуже цікаво й те, що можна до якихось рухомих моделей доторкнутися, якісь дослідити, подивитися, або щось навіть зробити власними руками. Я вважаю, що це дуже цікаво і все це розвиває.

Французи переконані: науковий прогрес буде, якщо дбати про освіту. Саме тому дітей у Франції  починають навчати із трьох років – ще в дитсадку. А до початкової школи йдуть шестилітки. В них із самого малечку намагаються пробудити інстинкт дослідника. Зокрема, з цією метою працює найбільший у Європі музей  науки і техніки. Це місто в місті. 
Тут і величезний планетарій, симулятор міжгалактичних польотів, кібер-квартал, начинений технологіями майбутнього. В залах до всіх експонатів можна доторкатися, натискати на всі кнопки і смикати за важелі, тобто робити те, що в інших музеях заборонено. 20 000 метрів виставкового простору розподілено на тимчасові і постійні  експозиції. До музею школярі і студенти приходять  класами і групами для проведення дослідів і лабораторних робіт.  


Фльоран, викладач, Париж

Мене звати мадам Фльоран. Я супроводжую учнів шостого класу. Вони ходять майстернями музею і вивчають те, що їх цікавть. Це звичайний навчальний візит, який вписується у шкільну програму. Дітям дуже цікаво. Такі екскурсії змінюють контекст навчання.

У Франціїї вважають, що навчання має бути схожим на гру. Зокрема,  й у   вивченні  такої природничої  науки як хімія.

Арман Лат, почесний професор Університету імені П.Сабатьє, м.Тулуза

Хімія – це все. Коли ми прокидаємося вранці, то маємо почистити зуби, помити руки – це все хімія. Потім ми сідаємо у транспорт – це теж хімія. І звичайно, це їжа. Наприклад, масло раніше не можна було довго зберігати, воно псувалося. Зараз винайшли консерванти, завдяки яким масло можна зберігати довше. І багато чого іншого. Я вважаю, що все, що ми робимо щодня, пов’язане з хімією, і це цікаво знати.

Щоб викликати інтерес у школярів до непростої науки  хімії, треба добре постаратися, вважає Даніела Олів’є, президент Міжнародного фонду "Будинок хімії” в Парижі.


Даніела Олів’є, президент Міжнародного фонду "Будинок хімії”  у Парижі

Ознайомлювати з хімією у школі ми вирішили з наймолодшого віку – із семи років. Для цього ми створили спеціальні навчальні ігри для найменших і для найстарших.  Наприклад, є гра, в якій діти у віртуальному режимі мають зібрати квітки, що ростуть на острові Мадагаскар, і  придумати ліки, які допоможуть подолати рак.

Для п’ятнадцятирічних і двадцятирічних пропонують інтерактивну електронну гру із детективним сюжетом. Щоб знайти батька-хіміка, який таємничо зник, головному героєві треба набратися знань із цього предмету.


Влада Шарковська, Херсон, учениця МАН

Территория громадная. Уже то, что мы увидели, очень сильно впечатлило. Мы видели наглядно, как можно запускать ракету, макет черной звезды, как тело будет в нее поглощаться.

Освітню систему Франції  вважають однією із найпередовіших у світі. А дослідження, проведене нещодавно в Парижі, показало: понад 50-т відсотків усіх останніх відкриттів здійснені  французькими вченими, яких у дитинстві глибоко вразило відвідання ось таких наукових центрів. 

Переглядів: 783 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК